MFK Havířov – Jakubčovice nad Odrou 0:1 (0:0)


„Nevím, co bych dnes klukům vytknul. Po celý zápas se snažili a do poslední minuty dřeli, ale nakonec jsme nedosáhli díky smůle ani na bod,“ kroutil po zápase nevěřícně hlavou havířovský kouč Pavel Rücker.


Indiáni vstoupili do zápasu aktivně. Už ve 4. minutě prostrčil Galajda míč šikovně na Voznicu, který postupoval sám na brankáře, ale v koncovce selhal.


Poté se hra vyrovnala, když lepším kombinacím bránil mnohdy nerovný terén. Hosté mohli jít do vedení ve 13. minutě, ale Moravčík mířil z dorážky mimo. Domácí měli nadále více ze hry, ale o soustavném tlaku se mluvit nedalo, protože hru Indiánů provázela řada nepřesností.


Po půlhodině hry zapomněli hosté u zadní tyče na Giňu, ale ten mířil hlavou těsně mimo. Ve 35. minutě přišel pro domácí příznivce šok. Rozhodčí nechali hrát jednoho z jakubčovických hráčů ve dvoumetrovém ofsajdu a hosté neregulérní akci zúročili ve vedoucí gól - blízka se trefil Schreier. Z tohoto gólu se Havířovští do konce první půle už nevzpamatovali, takže do kabin mířili spokojenější hosté.


Ve druhé části nejdříve pokračoval fotbal bez šancí, ale s přibývajícím časem se aktivita přestěhovala trvale na domácí kopačky a třetí tým tabulky odolával jen s vypětím všech sil. V 72. minutě trefil Dittrich tyč bezmocného gólmana Pospěcha. Tím odstartoval festival spálených havířovských šancí.


Závěrečný tlak Havířova byl doslova drtivý a gól visel na vlásku. V 83. minutě proletěl míč pokutovým územím a Aniol na zadní tyči trefil míč jen do nohy padajícího brankáře. O tři minuty později stejný hráč trefil tyč, míč se odrazil k Voznicovi, ale ten z metru přestřelil prázdnou branku.


Po další rozehrávce napřáhl Dittrich z třiceti metrů a míč se odrazil od břevna. Po další akci už zvedali domácí opět ruce nad hlavu, ale hlavičku Voznici vytlačil Pospěch opět na tyč. Drtivý tlak Havířova tak skončil pouze čtyřikrát na brankové konstrukci a body mu znovu proklouzly mezi prsty.


„V první řadě musíme hledat vinu u sebe. Měli jsme využít šance a nikdo by nám výhru nevzal. Nechci se nikdy vymlouvat na sudí, ale tohle nemohla být náhoda. Nám pomezní mával vymyšlené ofsajdy a přitom nechá dát hosty gól z dvoumetrového ofsajdu,“ zlobil se na pomezního arbitra trenér Rücker.


Branka: 35. Schreier. Rozhodčí: Durák, žluté karty: 1:1, diváci: 600.


Havířov: Pacanovský – Valový, Sáblík, Aniol, Giňa (78. Pištěk) – Pristáš (85. Valla), Dittrich, Husárik, Václavík – Galajda, Voznica. Trenér: Pavel Rücker.


Další zápas hraje Havířov v sobotu v Mikulovicích.