Depos Horní Suchá – SK Bystřice 2:1 (0:0)

Do jarní části I.A třídy vstoupilo fotbalové mužstvo Horní Suché s několika změnami. Tou první a nejvýraznější byla změna názvu – Tělovýchovná jednota Dolu František je minulostí, nyní začíná nová éra pod názvem TJ DEPOS.


Další změna nastala na trenérském postu, kde odstoupivšího trenéra Pavola Sýkoru nahradil Tomáš Kaleta a společně s Patrikem Gojem vytvořili novou trenérskou dvojici. Také hráčský kádr doznal několika změn. Odešli Gradek, Miczka, Firla a Hermann a na jejich místa přišli Drobec, Hánl, Kodenko a Kociolek. Svým divákům pak fotbalisté představili i nové dresy.


Utkání ještě ani pořádně nezačalo a hned také skončilo pro Příborského, kterému v první minutě po vzdušném souboji zlomil nos hostující kapitán Hadrava. Nahradil jej Kociolek, pozdější hrdina utkání.


Domácí se snažili na soupeře vletět, velmi důrazný byl od úvodních minut hlavně Kodenko a také měl jako první šanci. Tu mu však gólman hostí zneškodnil.


Sušané se dostali v prvním poločase k sérii rohových kopů, ani jeden však ve vedoucí branku nepřetavili. Solidně se jevila také kombinace mezi Osikou a kapitánem Zimou. Hosté se sice dostali do šance jen jednou, ta však byla stoprocentní a domácí v tu chvíli podržel gólman Drobec.


Do druhého poločasu nastoupili domácí o poznání lépe. Již po pěti minutách se po rychlé kombinaci dostal za záda obránců Bystřice mladičký Kociolek a s přehledem překonal gólmana – 1:0.


Hosté nerezignovali a mohli srovnat. Střelu Hudzieczka ze střední vzdálenosti vyrazil Drobec s vypětím všech sil na břevno, od kterého se míč odrazil k překvapenému Babiszovi, který už nestihl v tutovce před ležícím Drobcem razantně zakončit.


O chvíli později se hosté domáhali pokutového kopu za stažení hráče v brankovišti, ale toto stažení viděl snad jen postižený útočník Kluz, který za následné sražení domácího Hánla viděl červenou kartu.


Domácí poskytnutou početní převahu proměnili v dvougólové vedení, když z kombinace Janovského s Kodenkem profitoval podruhé Kociolek 2:0.

V posledních minutách si Sušané utkání zbytečně zkomplikovali, když povolili hostům vstřelit kontaktní branku. Nedůraz obrany využil Vávra a střelou z hranice pokutového území snížil na konečných 2:1.

Branky: 50. a 70. Kociolek – 83. Vávra. Rozhodčí: Levinger, žluté karty: 3:3, červená karta: 55. Kluz (B.), diváci: 100.


H. Suchá: Drobec – Osika, Čermák, Hánl, Beránek – Zima, Nový, Bebenek (55. Janovský), Przywara (80. Horvát) – Kodenko, Příborský (2. Kociolek). Trenéři: Patrik Goj a Tomáš Kaleta.

Další zápas hraje H. Suchá v sobotu v Brušperku.