Sokol Lískovec – Baník Albrechtice 3:0 (2:0)

Albrechtičtí hráči nezačali na hřišti vedoucího celku soutěže vůbec špatně. Téměř půl hodiny nebylo na trávníku znát, že hraje lídr tabulky s předposledním celkem přeboru.


„Kluci se lídra nezalekli, snažili se o kombinaci a díky odvážné hře soupeře poměrně překvapili,“ podotkl trenér Baníku Tomáš Červenka.


Ve 26. minutě se dokonce albrechtický Stachel hnal do největší šance zápasu! Dostal přesný míč za obranu a postupoval zcela sám na brankáře. Jenže šance se zalekl a Lískovec okamžitě naplnil známé pravidlo nedáš – dostaneš.


Jeho gólman šanci Stachela zlikvidoval, bleskurychle rozherál míč na křídlo, kde jej převzal Myšinský, potáhl si balon a už byl před albrechtickým brankářem Jačkem.


Ten jeho bombu stačil vyrazit před sebe, ovšem tam stál pouze pohotový Broulík, který mohl pohodlně otevřít skóre – 1:0.


Aby toho nebylo málo, o dvě minuty později zareagoval na dlouhý míč špatně obránce Čubok a po dalším centru z levé strany už vedl vedoucí celek krajského přeboru o dva góly.


Do druhého poločasu změnil kouč Albrechtic rozestavení svého týmu. „Jen aktivním přístupem jsme ještě mohli něco s výsledkem udělat,“ upozornil Tomáš Červenka.

Hosté tak začali hrát na tři obránce a hned tři útočníky. Otevřená hra přinesla zajímavý fotbal, při kterém se podařilo Albrechtickým vstřelit gól, ale ten sudí pro údajné postavení mimo hru neuznal.

Domácí naopak využili ještě jednoho okénka v obraně hostů a pojistili svou výhru třetím gólem. Ve zbytku zápasu se už nic podstatného nestalo.


„Fotbal se hraje na góly. My se musíme nyní dívat jen dopředu. Čeká nás pět klíčových zápasů s celky, se kterými bychom měli bodovat. To je pro nás teď ze všeho nejdůležitější,“ řekl po zápase albrechtický trenér Červenka.

Branky: 26. a 71. Broulík, 28. Myšinský. Rozhodčí: Slaný, žluté karty: 2:2, diváci: 260.


Další zápas hrají Albrtechtice již v sobotu 3. dubna (změna!), a to doma s Frenštátem p. R.