V divizi by si fotbalisté Slavie Orlová v sobotu rádi spravili chuť v utkání s posledním Rýmařovem. Mají jediný cíl, a to vítězství. „Doma s posledním Rýmařovem prostě musíme vyhrát. Vždyť na jaře jsme získali prozatím jen tři body, což je určitě málo. Doufáme, že zabodujeme naplno a v tabulce si opět vylepšíme postavení,“ míní sekretář oddílu Josef Štěpánek.


Trenér Josef Jadrný nebude mít k dispozici kompletní kádr. V Hulíně vyfasoval Filip Kadlčák červenou kartu, takže je v trestu a zadní řady doznají změny. Nejistý je i start Kopela, který laboruje se zraněným kotníkem a na první jarní start nadále čeká. „Lékaři konstatovali, že jeho zdravotní stav není vážný, takže čekáme na jeho návrat každý den,“ uvedl Štěpánek, který dodal, že ještě neví, kde se zápas odehraje. „Rozhodneme se podle momentální situace. Chtěli jsme hrát na přírodní trávě, ale počasí může toto rozhodnutí ještě změnit,“ dodal.


Mnohem těžšího soupeře mají před sebou ve stejné soutěži havířovští Indiáni. Ti zajíždějí také v sobotu na hřiště Mikulovic, které si vedou jako nováček velmi zdatně a okupují momentálně šestou příčku. „My se na nic nesmíme ohlížet. Bodovat se dá všude, ale na hřišti musíme přidat také velkou kázeň, aby si sudí nemohli pomoci například zbytečnými vyloučeními,“ nabádá své svěřence k ukázněnosti kouč Pavel Rücker. Tomu bude nadále chybět zraněný obránce Tomáš Pohorelli. Moc toho neodtrénoval ani zraněný Roman Giňa, ale ten by měl být v sobotu připraven.


Důležitý zápas mají před sebou v krajském přeboru hráči Baníku Abrechtice. Ti přivítají Frenštát pod Radhoštěm a body potřebují jako sůl. Případná ztráta by notně zkomplikovala už tak složitou situaci tohoto týmu. „Nyní nás čeká pět zápasů se soupeři, se kterými bychom body měli uhrát,“ řekl kouč Albrechtic Tomáš Červenka.

Hodně dusno muselo být v kabině Petrovic. Lokomotiva totiž jako první v celé soutěži umožnila bodovat beznadějně poslednímu Vratimovu. Napravit reputaci si může Lokomotiva v zápase s Frýdlantem, který je třetí od konce.

Nenápadný Bohumín čeká zápas v Hradci nad Moravicí a každý bod může přispět k většímu klidu v celku, stejně jako Českému Těšínu v utkání s Pustou Polomí. Všechny zápasy začínají v sobotu od 15.30 hodin.


Start do jarní části vůbec nevyšel v I.A třídě vedoucím Dětmarovicím, které nedokázaly porazit v derby Dolní Lutyni. Na hřišti posledních Vlčovic proto nic jiného než výhru neberou. Ve stejné soutěži se Horní Suchá pokusí zabodovat v Brušperku, stejně jako Stonava na umělé trávě v Orlové s Libhoští.„V minulém utkání si kluci dokázali, že dokáží přehrát i silnější celky než byly Raškovice. Doma prostě potřebujeme pravidelně vyhrávat, abychom co nejrychleji zmizeli z nebezpečného pásma sestupu. Nic jiného než výhru nebereme," nechal se slyšet předseda stonavského klubu Jiří Frait starší.