Baník Albrechtice – EPO Frenštát p. R. 1:0 (0:0)

Domácí tým, který se nachází v tíživé situaci, měl před sebou jasný cíl. Vyhrát a snížit hrozivě vypadající bodovou propast na týmy před sebou. To se mu přes nepříliš dobrou hru podařilo, a to zejména díky povedené akci střídajícího Tomáše Wojtyny.


V první půli měli sice domácí výraznou územní převahu, ale jejich hra postrádala tempo i nápad, takže toho moc k vidění nebylo. Hosté stačili všechny akce bez větších problémů ubránit, ale sami se nebyli schopni dostat k nějakému nebezpečnému protiútoku.


Albrechtičtí si vytvořili pouze jednu šanci. Po přímém kopu hlavičkoval na zadní tyči zcela zapomenutý Szmek, ale nacházel se blízko gólmana, takže velkou naději na skórování už v ten moment neměl.


Ve druhé části upadla hra do podprůměru. Domácí v podstatě ztratili aktivitu, ale hosté se taktovky také nechtěli chopit, zjevně jim remíza vyhovovala. Hrálo se tak převážně ve středu pole s řadou nepřesností. Z nudy vyvedla diváky šance Horňáčka, ke kterému propadl centr, ale albrechtický útočník mířil z pěti metrů vysoko nad.


O osudu zápasu rozhodl střídající Wojtyna. V 74. minutě se dostal k míči, předvedl parádní individuální akci, při které obešel tři protihráče, vnikl do pokutového území a přízemní střelou nezadržitelně skóroval.


Do konce zápasu se hosté ještě snažili výsledek radikálně proměnit, ale k žádné výraznější šanci se nepropracovali, takže Albrechtice důležitou výhru uhájily.


„To nebyl fotbal, pouze dřina. V naší situaci jsou ale samozřejmě nejdůležitější body. Tyhle jsou velmi cenné,“ očividně si oddechl po zápase albrechtický trenér Tomáš Červenka.


Branka: 74. Wojtyna. Rozhodčí: Čech, žluté karty: 0:3, diváci: 70.


Albrechtice: Hekera – Vagner, Neuman, Szmek, Sikora – Stachel, Miczka, Smékal, Dorozlo (67. Wojtyna) – Goj, Horňáček (90. Kulhánek). Trenér: Tomáš Červenka.


Další zápas hrají Albrechtice v sobotu ve Vratimově.