Vlčovice Mniší – SK Dětmarovice 2:3 (1:2)


Dětmarovičtí přijeli do Vlčovic s cílem odčinit domácí zaváhání. „To poslední s Lutyní nám stačilo. Bohužel z hlav hráčů se nám podcenění soupeře nepodařilo dostat. Zase tam bylo,“ poznamenal rozmrzele trenér vedoucího celku tabulky Petr Czyž.


Ještě, že sousedé z Dolní Lutyně se zachovali férově – když Dětmarovice obrali o dva body, pak jejich pronásledovatele ze Staré Bělé rovnou o tři.


Zápas s Vlčovicemi nabídl prakticky stejný obrázek jako ten předchozí s Dolní Lutyní. Dětmarovičtí bušili do obrany soupeře jako hluchý do vrat, navíc na těžkém hrbolatém terénu se výkonnostní rozdíly a individuální kvalita hráčů smazávaly.


„Změnili jsme rozestavení, které nám přineslo dílčí úspěch v podobě vedoucího gólu,“ potěšila trenéra Czyže alespoň jedna záležitost. Jenže z vedení se hosté neradovali dlouho.


Úplně stejně jako v derby proti Lutyni inkasovali Dětmarovičtí po standardce. „Rozehraný přímý kop, zase jsme nepokryli hráče a de facto navlas ze stejné pozice jako s Lutyní jsme dostali vyrovnávací gól,“ popisoval Czyž. „Mám pocit, že soupeři stačí nakopnout míč ze své vlastní poloviny na naši bránu a my si ten gól dáme sami,“ dodal.


Naštěstí pro něj ještě do přestávky znovu zafungovala spolupráce dvojice O. Matušík – Schimke v útoku. Prvně jmenovaný nahrával, druhý střílel. A přesně, takže druhou půli mohli hosté začít klidněji.


Klid ale rozhodně nebyl o přestávce v kabině Dětmarovic. „Byl trochu rozruch,“ připustil Petr Czyž. „Nelíbilo se mi, jak hrajeme. Hráči museli změnit přístup. Ani poslední tým tabulky se sám neporazí, předvedená hra stála za starou belu,“ objasnil důvod svého rozčilení a následné ventilace.


Hlučné „rady“ si jeho svěřenci vzali k srdci. Ve druhé půli přišpendlili soupeře před jeho vápno, do kterého létal jeden centr vedle druhého. Výsledek? Gól v síti Dětmarovic.


Nekoncentrace zadních řad hostů dovolila domácím slavit vyrovnání na 2:2. Trefil se Hanzelka a o trenéra Czyže se v tu chvíli pokoušely mrákoty. „To už jsem si myslel, že shodím paruku a pojedu domů vlakem,“ snažil se odlehčit situaci v těžkém momentu Czyž. Ve druhé půli už neměl hráčům co vytknout. „Kluci v sobě ale našli morální sílu vše zvrátit,“ oddechl si nakonec. Vysvobodil jej O. Matušík, který dorazil do sítě Karkoškovu brankářem vyraženou pumelici z trestného kopu.


„Mám za to, že naše výkony šly ruku v ruce se stylem hry soupeřů. Ti byli přeci jen ze spodní části tabulky a to pravé jaro nám nejspíš začne až v utkání proti Janovicím,“ vzhlíží s nadějí ke zlepšenému hernímu projevu do příštího zápasu trenér Petr Czyž.


Branky: 32. Švrček, 80. Hanzelka – 25. a 42. Schimke, 88. O. Matušík. Rozhodčí: Beran, žluté karty: 1:1, diváci: 100.


Dětmarovice: Eliáš – Ligocký, Kroužek, Hojdysz, Pastucha – Martinček, Špička, Maleňák (75. Slanina), Karkoška – O. Matušík, Schimke (90(+2). Hrčkulák). Trenér: Petr Czyž.


Další zápas hrají Dětmarovice v sobotu s Janovicemi.