Sokol Dolní Lutyně – Sokol Stará Bělá 3:1 (2:0)

„Znovu musím opakovat, že jsme měli z jarního startu velké obavy, protože v zimě jsme vyměnili téměř kompletní mužstvo a zabudovat do sestavy osm, devět nových hráčů, to je vždy velké riziko,“ připomněl obměnu dolnolutyňského kádru sekretář klubu Václav Šostok.

Nový mladý tým trenéra Juřenčáka však zatím udivuje maximální obětavostí a zatím i svědomitým plněním taktických úkolů. V Dětmarovicích se striktně držel stanovené taktiky, nechal hrát herně vyspělejšího soupeře a uspěl. Doma proti Staré Bělé to zkusil znovu a tentokrát to vyšlo rovnou za tři body.

„Zase jsme vycházeli z předem dané defenzivní formace. Soupeř více hrál, ale kromě gólu se k ničemu podstatnému nedobral. Samotné nás překvapilo, jak si kluci zodpovědně plní všechny úkoly, které mají před zápasem jasně rozdány. Z utkání jsme měli obavy,“ chválil mužstvo Šostok.

Možná, že když budou mít hráči obavy před každým zápasem, tak se při této konstelaci stihnou ještě vměstnat do první čtyřky tabulky…

Starobělští to na domácí v první půli zkoušeli vysokými nákopy, ale museli se cítit dost trapně, protože vysoká obrana Dolní Lutyně všechny pokusy včas zametla mimo hrozící nebezpečí. Naopak dvě slibné šance měl po brejcích Posel, ale protentokrát neuspěl. „Jasně, že jsme to zkoušeli zase na brejky. Soupeř je nebezpečný, má velkou kvalitu, přeci proti němu nebudeme hrát otevřenou partii,“ prohlásil bezelstně Václav Šostok.

Brejková hra Lutyni vycházela. Ve 28. minutě udělal hostující obránce chybu, že šel do kličky proti hbitému Twrdému, ten mu míč vypíchl, položil si i brankáře a stylem mazáka zavěsil – 1:0.

V poslední minutě první půle se domácím vydařil další brejk, který Ostravané přerušili jen za cenu faulu, standardku rozehrál Hanusek a posadil míč přímo Poslovi na hlavu – 2:0. „Gól do šatny vždy potěší,“ mnul si ruce Šostok.

Jestliže hned na začátku druhé části hosté vyvinuli jakousi snahu o nápor, pak ji po pár sekundách uťal Hanusek. Proběhl celým hřištěm, nasměroval míč na křídlo spoluhráči, který byl v ofsajdové pozici, ovšem nehrál, což Ostravané zapomněli zaregistrovat, takže Hanusek si míč sám doběhl a předložil jej zakončovateli Hawláskovi – 3:0.

Pak už domácí zkušeně hlídali jasný náskok, který pár minut před koncem poupravil Stařičný, jehož dorážka Šťástkova přímého kopu byla starobělskou labutí písní.

Branky: 28. Twrdý, 45. Posel, 46. Hawlásek – 83. Stařičný. Rozhodčí: Švec, žluté karty: 1:2, diváci: 150.

D. Lutyně: Boček – Směták, Žák, Hanusek, Twrdý – Figura, Posel (85. Karkoška), Aksteiner (76. Bajner), Huňař (90. Klainer) – Hawlásek, Smetana. Trenér: Pavel Juřenčák.

Další zápas hraje D. Lutyně v sobotu v H. Suché.