Udrželi Rýmařov na spodku

Orlová - Divizní fotbalisté Orlové porazili doma v dalším kole soutěže poslední Rýmařov, jehož situace už je víc než kritická. O prvním sestupujícím je zřejmě rozhodnuto.

4.4.2010 2

Orlovští fotbalisté doma porazili Rýmařov.Foto: Ivo Dudek

Slavia Orlová – Jiskra Rýmařov 5:2 (2:0)

„Rýmařov je sice poslední, avšak u nás předvedl docela slušnou mezihru, podal nebojácný výkon. Kdyby takhle hrál od začátku soutěže, tak asi není tam, kde je. Rozhodně jsme už hráli s horšími soupeři,“ našel slova uznání pro hru hostů kouč Slavie Josef Jadrný.

Ten měl před utkáním obrovské potíže se složením sestavy, jelikož mu z ní chybělo hned pět hráčů. Alespoň, že Široký se už dal zdravotně dokupy a mohl naskočit na pár minut.

Trenér Jadrný se rozhodoval, jestli jej nasadí do zápasu už od začátku, anebo dá přednost rozehranějšímu Bajzathovi. Rozhodl se pro Bajzatha a ten skóroval již v 1. minutě po rohovém kopu. „Asi to bylo nějaké vnuknutí shůry,“ zasmál se Jadrný.

Do smíchu mu mohlo být i ve 20. minutě, kdy rýmařovský Večeřa překopl v jasné šanci prázdnou Szarowského bránu. A když ve 39. minutě napřáhl Zdeněk Kadlčák a otřel svůj míč o tyč do sítě, bylo slávistům veselo tím tuplem.

Dobrá hra domácích pokračovala ještě dvacet minut po přestávce. Nejdříve Szarowski zlikvidoval další tutovku agilnímu Večeřovi, poté měli slibné možnosti i Orlovští. „Förster rozdával kvalitní balony, pochválit je třeba i Hrdinu za dobrou práci na stoperu,“ jmenoval Jadrný.

Když v 65. minutě Tomáš Věčorek bombou zvýšil na 3:0, zdálo se být rozhodnuto. Totéž si asi mysleli i domácí, neboť dovolili hostům korekci na 3:2. „Bylo to po rohových kopech, na něž jsem v průběhu týdne vymyslel nové obranné rozestavení. Asi už nic nového vymýšlet nebudu, protože se mi to neosvědčuje,“ žertoval Jadrný.

Závěr vyšel jeho svěřencům znamenitě, v nastaveném čase dali další dva góly a diváci tak mohli vidět jasnou výhru svého týmu, navíc s množstvím branek. Co víc si od zápasu přát?

„Kluci hráli celkem dobře, ponaučení do dalších zápasů je jediné – nepolevit ani za stavu 3:0,“ uzavřel zápas kouč Orlové. Hráče zhodnotil i sekretář klubu Josef Štěpánek. „Odvedli poctivý výkon, i když tam měli zase hluché místo. Po vedení 3:0 přeci nemůžeme dopustit, aby se na nás poslední tým tabulky takhle dotáhl,“ poznamenal sekretář klubu Josef Štěpánek.

Branky: 1. Bajzath, 39. Z. Kadlčák, 65. T. Věčorek, 90(+1). z pen. Urban, 90(+3). Förster – 70. Macrineanu, 79. Jiřičný. Rozhodčí: Juřička, žluté karty: 1:3, diváci: 55.

Orlová: Szarowski – A. Věčorek, Prčík, Hrdina, Skácelík – Förster, Kušnír, Bajzath (74. Široký), Z. Kadlčák (84. Míšanec) – T. Věčorek (88. Trlifaj), Urban. Trenér: Josef Jadrný.

Další zápas hraje Orlová v neděli v Opavě B.