Lokomotiva Petrovice – BFK Frýdlant n. O. 3:0 (1:0)

Předzvěstí dobrého fotbalu v podání domácích borců mohlo být kvalitní dorostenecké utkání mezi týmy Lokomotivy a Interu, které se odehrálo o dvě hodiny dříve. Derby mělo ten správný náboj, hrálo se totiž o čelo tabulky krajské soutěže. První Lokomotiva se nakonec před solidní diváckou kulisou rozešla s konkurenčním Interem, druhým celkem tabulky, po výsledku 1:1 smírně.


Domácí, jak již bylo řečeno, chtěli odčinit ztrátu bodů z Vratimova a tudíž se vrhli na Frýdlant jako hladový tygr na kořist. Tempo jim vydrželo celý zápas. Hosté za celých devadesát minut zahrozili jedinkrát, to když Žáček ve 30. minutě trefil Mrkvovu svatyni. Pak ještě ve druhé půli kopali rohový kop.


Petrovičtí již mohli využít služeb zkušeného Davida Gilla, jehož registraci se povedlo úspěšně dokončit v pátek. Někdejší borec Frýdku-Místku a hlavně Karviné vyztužil už beztak kvalitní defenzivní řadu Lokomotivy a jistě bude platnou posilou.


I přes tři inkasované branky byl nejlepším hráčem hostí gólman Škarabela, jelikož další tutovky, zejména Lukanovi, zlikvidoval. Na gól se moc dlouho nečekalo. Po čtvrthodince hry rozehrál Miko skákavou nabídkou na teč svůj trestný kop a ten hlavou usměrnil k tyči pohotový Bernatík – 1:0. O pár minut později vyšachovali domácí téměř celou obranu Frýdlantu v čele se Škarabelou, ovšem Lukanovi se nepovedlo zacílit ani do prázdné brány a trefil jen vracejícího se Vašuta.


Následně letěla těsně vedle Šusterova střela, což byla bomba jako z praku. Po rohovém kopu pak Škarabela vychytal opět Lukana a poločas s výraznou převahou domácích skončil.

„Nechtěli jsme dopustit, aby se soupeř dostal do hry a překvapil nás jako Vratimov, takže jsme v nátlakovém fotbalu pokračovali i po změně stran,“ upozornil sekretář petrovického klubu Bruno Kencki.

Domácí fotbalisté skutečně sevřeli soupeře jako do kleští a nepolevovali, ani když se jim povedlo dát druhou branku. Ještě předtím vyrazil Škarabela na roh další ránu Lukana a teprve po sérii rohů obrana Frýdlantu zazmatkovala, čehož využil rutinér René Bielan. Pěkným a hlavně přesným lobem přehodil jak gólmana, tak dva beky na brankové čáře – 2:0.

V 67. minutě neprostřelil nešťastník Lukan frýdlantského brankáře ani z pěti metrů, ten však chvíli před koncem inkasoval potřetí po skutečně nádherné brance, která by se dala označit klidně jako gól jara.

Juroszek utekl po křídle, odkud nacentroval balon do výšky zhruba 2,5 metru před bránu. Jakýkoliv další hráč by se jistě z této výšky pokoušel o zakončení hlavou, ne tak ale petrovický Daniel Hanusek. Do balonu se položil jako akrobat a jakýmisi polonůžkami, které by se daly nejlépe přirovnat k zastaralému atletickému stylu skokana do výšky Horeina, tedy jednou nohou napřed v poloze ležmo, jej ze vzduchu napálil přímo do šibenice!


„Vydařenější tečku za zápasem jsme si těžko mohli přát,“ rozplýval se nad Hanuskovým gólem ještě dlouho po utkání Bruno Kencki a s ním jistě i spokojení diváci, kterým byla tímto nabídnuta skvělá pozvánka na nejbližší zápas Petrovic.

Branky: 15. Bernatík, 65. R. Bielan, 87. Hanusek. Rozhodčí: Prasek, žluté karty: 2:1, diváci: 150.

Petrovice: Mrkva – P. Klimek, Gill, Bernatík, R. Bielan (78. J. Skřižovský) – Kumpán (46. Hanusek), Lukan, Miko, Reichl – Šuster, Juroszek. Trenér: Dušan Kohut.
Další zápas hrají Petrovice v neděli v Bohumíně.