„Soutěž bude ještě velice zajímavá. Vlastně zatím nevíme, kolik týmů bude padat, tak chceme mít před nervózním finišem klid. V každém utkání půjde o hodně, bude zapotřebí vyhrávat hlavně doma,“ míní logicky zkušený kouč českotěšínského kolektivu Dalibor Damek.

Pásmo sestupu totiž zahrnuje kromě již odepsaného Vratimova prakticky celou dolní polovinu tabulky, proto se Těšínu po výhře nad Polomí dýchá už zase o něco lépe. „Věděli jsme, že soupeř ještě neuhrál na jaře ani bod, ale má vysokou kvalitu, proto jsme chtěli vycházet hlavně ze zabezpečené obrany,“ musel použít klišé Dalibor Damek.

Jeho tým sice prohrával, ale mohl klidně vést. Javorek i Fizek však se svými možnostmi nenaložili zrovna předpisově. Javorka vychytal gólman Kotán, Fizek zase z hranice pokutového území přestřelil bránu.

Hosté působili fotbalověji, ale do gólových akcí je obrana Těšína nepouštěla. Vlastně kopali jen čtyři rohy, po jednom dali gól. Ale jaký! Pohludka se do balonu opřel nůžkami a famózně zavěsil – 0:1.

Pak domácí zaveleli k obratu. Po faulu na Šmahaje se do míče ze třiceti metrů opřel Mendrok a z přímého kopu trefil přesně – 1:1.

Za další tři minutky si nabuzený Mendrok míč potáhl, zasekl a našel centrem nabíhajícího Fizka, který trefil to samé místo jako Mendrok – 2:1. Během chvilky tak Těšín nádhernými góly otočil zápas a do kabin se mu šlo mnohem lehčeji. „Takový obrat vám pochopitelně pomůže. Získali jsme potřebný klid, setřepali ze sebe nervozitu,“ líbilo se Damkovi otočení výsledku těsně před poločasem.

Ve druhé půli už se mohli jeho svěřenci věnovat hře dozadu úplně a spoléhali na brejky. I když se jim nedařily, trefil po jednom z nich břevno Zábelka. Zkušení hosté kombinovali, ale k ničemu to nevedlo. „Pustá Polom možná držela na svých kopačkách míč, jenže nedostala se k ničemu podstatnému,“ popisoval Damek.

Navíc v 61. minutě byl ve vápně zezadu zkosen Šmahaj a Rac z penalty upravil na 3:1. „Hráli jsme zodpovědně. Nám hra takových týmů jako je Polom sedí, protože soupeř chce hrát a ne jen bránit. Když máme dobývat, jsme z toho vedle. Náš mladý tým se potřebuje ještě učit,“ porovnával Damek domácí duely s Frýdlantem a Polomí.

IRP Český Těšín – SC Pustá Polom 3:1 (2:1)

Branky: 38. Mendrok, 41. Fizek, 61. z pen. Rac – 25. Pohludka. Rozhodčí: Čuba, žluté karty: 1:1, diváci: 180.

Č. Těšín: Gradek – Vlachovič, Blažek, Rac, Popelka – Mendrok, Fikoczek, Zábelka (75. Béla), Fizek (80. Pietroszek) – Šmahaj, Javorek (66. Hromada). Trenér: Dalibor Damek.

Další zápas hraje Č. Těšín v sobotu v Petřkovicích.