Po snadném vítězství v Uničově 4:0 porazili svěřenci trenéra Čestmíra Kročila i Bystřici pod Hostýnem vysoko 7:0 a mohli být po zápase spokojeni.


Střelec Karviné a odchovanec bohumínské kopané Patrik Poštulka byl rád, že mu zápas vyšel. Dal totiž hattrick a góly jej samozřejmě těšily. „Aby ne, sice tam bylo ještě několik dalších šancí, ale jsem rád i za tenhle hattrick. Minule v Uničově jsem mohl skórovat taky minimálně dvakrát, ale šance jsem neproměnil,“ poznamenal možná budoucí ligový kanonýr.


Může týmu vysoké vítězství pomoci psychicky? „To jednoznačně. Soupeř byl sice jeden z těch slabších v soutěži, ale i takové zápasy je třeba hrát na sto procent a hlavně vyhrávat. My se teď musíme soustředit hlavně na souboje s Opavou a HFK Olomouc, se kterým hrajeme už teď o víkendu. Každý gól do soupeřovy sítě potěší. Pak se zvedá sebevědomí nejen mě, ale celému týmu a o to jde především,“ míní Poštulka.


Rovněž jeho spoluhráč z obrany Jakub Večeřa si pochvaloval dobrý start do jarní části divize. „V Uničově s nulou, teď s nulou, zatím jedeme podle plánu,“ pochvaloval si.


I on očekává, že jeho tým čeká do poslední chvíle honička s Opavou B. „Bude to přetahovaná až do konce, Na psychiku je to pro nás určitě těžké, nesmíme si dovolit zaváhat v žádném utkání, ale na podzim jsme si to už odzkoušeli, takže jistou praxi v tom můžeme mít,“ míní Večeřa.


Nadějný hráč MFK OKD hraje letošní sezonu výlučně v kategorii U19, která má sezonu skvěle rozjetou. „Naším cílem je pochopitelně postup. Bude to tak dobře pro celý klub. Kluci, kteří přijdou po nás, získají možnost hrát druhou nejvyšší dorosteneckou soutěž, takže se budou potkávat s kvalitnějšími týmy a sami se mohou výkonnostně posouvat dál. Do budoucna budou mít i lepší pozici prosadit se v prvním mužstvu,“ logicky objasňuje karvinský talent.


Jemu osobně by přitom nevadilo, kdyby na své cestě do prvního mužstva prošel nejprveB-týmem. „Vůbec by mi to nevadilo. Myslím, že začínat v béčku, je přirozená věc. Navíc to vypadá, že postoupí, takže I.A třída bude na rozehrání dobrá,“ míní Večeřa.


Kromě toho – i v další sezoně bude mít rezerva Karviné za cíl postup a krajský přebor už nabízí zase o něco lepší výchozí pozici prosadit se do áčka. „Je to tak. A trenérům budu aspoň více na očích, takže by mi to v béčku pro nejbližší dva roky určitě nevadilo,“ usmívá se Jakub Večeřa.


Trenér zatím úspěšného dorosteneckého celku Čestmír Kročil už myslel na další utkání. „Teď nám teprve začne to pravé jaro. HFK Olomouc a Přerov, to jsou soupeři, se kterými se hraje těžce. Musíme v Olomouci něco uhrát, nejlépe tři body. Pak máme doma Přerov, který nám jako jediný sebral body za remízu,“ upozornil Kročil, že jeho svěřence nečeká v tomto dvojduelu žádná procházka růžovým sadem.