„Tohle je k vzteku. Snažíme se, jezdíme po zadku, ale nevyhráváme. Nevím, kdy se to zlomí, ale určitě to brzy přijde,“ nepřestává věřit člen karvinské středové formace v obrat k lepšímu. Přitom na něm bylo vidět, jak obrovsky jej ztráta bodů mrzí.


Začneme netradičně od konce – vy jste měl v 90. minutě kontakt s protihráčem ve vápně, po kterém jste se dožadovali na rozhodčím Kociánovi penalty. Byla?
Nevím no… byl to klasický souboj, myslím, že kdyby rozhodčí chtěl, tak to odpískal. Místo toho odpískal můj faul. Co k tomu dalšího mám říct? Asi nic.

Myslíte, že se na mužstvu nějakým způsobem podepsala nervozita z nutnosti bodovat?
Ani ne, my jsme v první půli hráli docela dobře. Vlastně hned na začátku jsme měli superšanci, kterou jsme ale nedali. Kdybychom vedli my, mohl se zápas odvíjet jinak. I po přestávce tam byly určité možnosti na to dát gól. Vyhrát jsme klidně mohli.

Není příliš pozdě honit výsledek v závěrečné čtvrthodině?
Tak, samozřejmě, že jinak se hraje za stavu 1:1 a jinak za stavu 2:0. Jihlava u nás taky nehrála špatně. My jsme podali určitě mnohem lepší výkon než v Hlučíně, tam to bylo z naší strany fakt blbé. Dneska byl výkon podstatně lepší, ovšem počítají se body a těch jsme na jaře moc neudělali.


Jak se dá tahle nepříznivá situace zlomit? Co víc ještě můžete udělat pro lepší výsledek?
Opravdu nevím. Podle mě jsme bojovali, dřeli nadoraz, ale prostě nám to tam nějak nepadá. Chce to pár gólů. Když dáme jeden, můžeme přidat další a pak věřím, že bychom se chytili.

Dají se najít na vaší hře nějaká pozitiva?
Těžko říct. Když tak nad tím přemýšlím, stačil by nám nějaký ušmudlaný gól a výhra 1:0. Když jednou vyhrajeme, mohlo by se vše otočit. Chce to zkrátka proměnit šance a hlavně vyhrát. Když se vyhraje, hned se zápas hodnotí jinak. A když se v průběhu zápasu vede, tak i samotná hra vypadá jinak. Musíme prostě dát gól jako první.


Pro tenhle zápas jste se vrátil do základní sestavy. Z tohoto pohledu asi můžete být spokojen nebo ne?
Po třech zápasech jsem se opravdu vrátil do sestavy, ale to je asi tak jediný klad. Snažil jsem se jako ostatní, ale tři body zase nemáme. Bod je málo.

Pomůže vám, že příští neděli hrajete zase doma?
Když vyhrajeme, tak ano. My teď už asi fakt jinou možnost než vyhrát nemáme.