Fotbalisté MFK Havířov čeká v neděli od 15.30 hodin další důležitý divizní zápas. V domácím prostředí se představí proti vedoucímu celku – Zlínu B. Hosté jsou favority, ale přestože se havířovští Indiáni nacházejí na druhé straně tabulky, chtějí bodovat.

„V naší situaci se nemůžeme ohlížet na postavení v tabulce. Hrát se dá s každým a kluci se například v zápase s druhými Jakubčovicemi přesvědčili, že mohou přehrát i tým ze špičky divize,“ burcuje své svěřence trenér Pavel Rücker. Ten musí řešit po utkání v Mikulovicích problém ve středové řadě, neboť bude chybět vykartovaný Dittrich. „K nějakým posunům dojde. S největší pravděpodobností se do středu zálohy posune Sittek,“ uvedl Rücker.


V klidných vodách se pohybující Slavia Orlová zajíždí tentokrát do Opavy k zápasu s rezervou druholigového SFC. Slávisté odjíždějí s jediným cílem – neprohrát.


Řada zajímavých duelů je na pořadu v krajském přeboru. Toto kolo nabídne i derby Bohumín – Petrovice. Bohumínští nemají body na rozdávání a Lokomotiva nechce naopak ztratit v boji o druhé místo, takže se v neděli od 15.30 hodin čeká nelítostná bitva.


V sobotu se Český Těšín pokusí navázat na poslední výhry v Petřkovicích, Albrechtice zase nechtějí ztratit povinné body v honbě za záchranou ve Vratimově. „Víme, že zde neuspěly Petrovice, takže nesmíme nic podcenit,“ nabádá hráče ke zodpovědnosti kouč Tomáš Červenka.


V I.A třídě čeká vedoucí Dětmarovice zápas sezony. Na svém hřišti přivítají druhé Janovice. Kdyby Dětmarovičtí vyhráli, dostali by se do trháku, který by mohl být dokonce rozhodující. V opačném případě by se situace na špici tabulky hodně zamotala. Do bezprostředního kontaktu s čelem by se navíc mohla dostat znovu i Stará Bělá.„První dva jarní zápasy nebyly z naší strany herně moc povedené. Věřím, že v souboji s kvalitním týmem Janovic se zvedne i náš výkon," konstatoval trenér Dětmarovic Petr Czyž, jehož celek v generálce na Janovice porazil Bohumín v rámci finále Okresního poháru hladce 3:0.


Hráči Horní Suché to nemají k vedoucím týmům taky moc daleko a čeká je domácí duel s překvapením jara – Dolní Lutyní. Ta jako aspirant sestupu obrala v posledních zápasech o body dva z favoritů, ale Sušané jsou odhodláni minisérii outsidera rázně utnout. Stonava v azylu na umělé trávě v Orlové přivítá Bystřici. Všechny zápasy I.A třídy se hrají v sobotu od 15.30 hodin.