Obrannou řadu Jakubčovic vyztužil Marek Sokol, kapitán Fotbalu Fulnek, tedy týmu, který před startem Moravskoslezské ligy padl. „Jsem rád, že se konečně mohu radovat z výhry,“ prozradil čtyřiatřicetiletý běhavý záložník, který v Jakubčovicích hraje v obranné čtveřici. Bývalého hráče Vítkovic, Karviné, Prušánek, Frýdku-Místku či Vratimova jsme požádali o krátký rozhovor.

Jak se vám povedl vstup do jarní části?
Úvodní duel proti Rýmařovu byl hodně opatrný. Je to po přípravě, kdy spousta týmu posilovala, takže to ani jinak nešlo. Proti Hranicím to už tak bázlivé nebylo. My jsme naštěstí dali jako první branku, a pak už to je o tom ten výsledek udržet a pokud možno, přidat druhou branku. Pak už se dařilo.

Ve všech zápasech mají Jakubčovice spoustu šancí, ale ne všechny využijí.
No, máme na to trochu pech. Mnohdy jdeme sami na gólmana a nedáme, a pak je to zbytečné trápení, protože všechny týmy, dokud cítí šanci, tak koušou. Navíc mnohé mužstva mají ve svém středu hráče s druholigovými zkušenostmi. Sám se nikdo neporazí.


Přišel jste po zimě z Fulneku, jak to tam vlastně bylo?
Sami jsme do poslední chvíle věřili, že jaro ještě dohrajeme a bude vše v pohodě. Jenže pak nám bylo sděleno, že na to nebudou prostředky. Naštěstí jsme dostali nabídku z Jakubčovic, protože v okolí toho na takové úrovni moc není.


Jak vnímáte skok z MSFL do divize?
Rozdíl tady moc není. Když soupeř bojuje, tak je o co hrát. Ať jde o MSFL, nebo o divizi, obě soutěže jsou plné kvalitních hráčů, kteří fotbal rozhodně hrát umí. Jde spíš o bojovnost a taktiku, protože běhat umí každý. Mužstvo, které je vyzrálejší, vyhrává. Nehledě na to, že není výjimkou, když divizní celek porazí v poháru tým z ligy.

Ve Fulneku jste okupovali dno tabulky, kdežto Jakubčovice čeří postupové vody…
Jsem rád, že se konečně mohu radovat z výher. Ve Fulneku to bylo jiné. Tady v Jakubčovicích se nám daří. Je to jiné, vyhrávat, než chodit ze hřiště zbitý a bez bodu.

Jak to bude vypadat s vámi po konci sezony?
Ve Fulneku to vypadá, že se bude hrát jen soutěž, kterou nyní hraje B-tým, tedy III. okresní třída. Nevím, ale divize se ve Fulneku asi neuchytí. Do toho nikdo nevidí. Je to ze dne na den. Finanční situace není růžová nikde. No a co se týče mně, když bude sloužit zdraví a budu mít chuť, ještě bych rád tři, čtyři roky hrál.