Vlašim jste přejeli poměrně jednoznačně 3:0, vy jste udržel čisté konto. Takový start pod novým trenérem určitě povzbudí, že?
Dneska jsou to opravdu jen samá pozitiva. Vyhráli jsme, vlastně poprvé na jaře a já nevím po kolika kolech. Výsledek vypadá jasně, i když jsme dali všechny tři góly až po přestávce. Už v prvním poločase jsme tam měli nějaké šance, ze kterých mohl padnout gól. Nemuseli jsme čekat s rozhodnutím až do druhé půle. Co se týče mě, jsem spokojen. Hlavně, že se vyhrálo. Čisté konto je navíc.


Těžký terén vám nevadil? Možná to pro vás s ohledem na středeční zápas Vlašimi mohla být výhoda ne?
Tak, výhoda to být mohla, ale na to jsme se neohlíželi. Vycházeli jsme z vlastního výkonu. Před zápasem jsme si jasně řekli, co a jak chceme hrát a s tím jsme šli do zápasu. Terén v tom roli nehrál, i když soupeř mohl být unavenější. Ale hřiště bylo stejné pro oba, nic bych v tom nehledal.


Změna rozestavení vám prospěla?
Trenér přišel s novou taktikou, pozměnili jsme sestavu, vyměnili se hráči. Herní projev mužstva se změnil. Já jsem rád, že jsem se po delší době dostal do brány. Budu se snažit podávat takové výkony, abych se v ní udržel. Jak se říká, nový trenér znamená pro hráče nový impuls, myslím, že každý se chtěl dnes ukázat. Nikdo nechce zůstat trčet na lavičce.


Byl v zápase nějaký krizový moment, kdy jste si říkal: Aha, teď pozor, mohlo by to být zlé?
Abych pravdu řekl, žádný takový moment mě nenapadá. Všichni hráli velmi zodpovědně dozadu, takže jsme Vlašim vlastně nepustili do žádné šance.

Hned ve druhé minutě tam jedna byla…
Ovšem, málem bych zapomněl. To byla hned první akce, a asi i poslední, kterou soupeř předvedl. Ale protihráč naštěstí mířil jen doprostřed brány, takže jsem s tím problém neměl. Jinak Vlašim neměla nic ani ze standardních situací, kterými nás na podzim porazila. Dneska to bylo skutečně v pohodě.


Znamenají tři body klid do dalšího průběhu ligy?
Určitě, jsou to důležité body. Spodku tabulky jsme zase o něco odskočili, v kabině teď asi opadne napětí, uvolníme se. Čeká nás Ústí, do kterého pojedeme neprohrát a možná se odrazíme k nějaké slušné sérii. Nemáme tým, který by se měl plácat dole, nebo hrát dokonce o záchranu.