V MFK Havířov skončil po remíze se Zlínem B trenér Pavel Rücker. Nabídl svou rezignaci a výbor Indiánů ji přijal.


„Pavel Rücker odvedl určitě kus dobré práce a nerozcházíme se vůbec ve zlém. V našem oddíle bude nadále pracovat u mládeže. Postavil se k současné situaci jako chlap a vzal to na sebe. Neutíká přitom, ale chce tímto krokem pomoci psychicky týmu, který po špatném vstupu do jarní části potřebuje nový impuls,“ řekl člen výboru Oto Vančák.


Ten nastínil, že minimálně v neděli povede tým současný asistent Leo Válka společně se zkušeným kapitánem Radimem Sáblíkem, který už má také trenérské zkušenosti. „Myslíme si, že tým je dobře trénovaný a má svou kvalitu. Teď se to jen musí z kluků dostat i na hřiště,“ dodal Vančák s tím, že Indiáni jedou do Brumova s jasným cílem bodovat.


„Ještě jsme na jaře nevyhráli, i když jsme k tomu měli třikrát blízko, tak proč by se to nemohlo povést právě v neděli,“ ptá se sám sebe.

Hráči orlovské Slavie, kteří minulý týden v Opavě příjemně překvapili plným bodovým ziskem, budou mít o víkendu dvojnásobnou motivaci. Nejen, že by rádi potvrdili tři body zvenku, ale také by rádi dali dárek svému předsedovi Radislavu Mojžíškovi, který ve čtvrtek oslavil významné životní jubileum – 50 let.


„Chceme proti Losinám uspět a potěšit tak předsedu Mojžíška,“ potvrdil sekretář Slavie Josef Štěpánek. „V Opavě jsme zahráli nejlepší fotbal za poslední tři roky. Bylo by dobré na tento výkon navázat,“ přeje si i trenér Orlové Josef Jadrný.

Slavia hraje svůj zápas už v sobotu od 16 hodin doma s Velkými Losinami.