FK Ústí nad Labem – MFK OKD Karviná 2:1 (2:1)

Karvinští výkonem rozhodně nezklamali. „To sice ne, od domácích hráčů i diváků jsme také sklidili poklonu. Říkali, že takový mančaft u nich letos ještě nehrál. To je sice pěkné, že jsme hráli perfketně po zemi a kombinačně, ovšem nemáme body. A na ty se fotbal hraje, ne na umělecký dojem,“ posteskl si po zápase trenér mužstva MFK OKD Jiří Balcárek.

Přesto se nelze ubránit dojmu, že nový kouč Balcárek v Karviné započal novou epochu místního fotbalu, který by se mohl stát vítaným oživením druholigové scény. Protože kdo na zápase v Ústí byl, určitě nelitoval předvedené hry.

Karvinští se snažili již od začátku utkání presovat soupeře. Chtěli zamezit iniciativě Ústí. „To se dařilo, také jsme si vypracovali několik skvělých příležitostí ke skórování, ovšem právě koncovka vázla,“ doplnil Balcárek.

Domácí hráči, kteří jsou zvyklí doma dobývat soupeřovu bránu, se nejspíš museli notně divit, když si během první půlhodiny nevypracoval nic, co by stálo za zaznamenání.

Naopak to byli Karvinští, kteří šli do vedení. Ciku si naběhl do vápna na přihrávku Mišinského a prostřelil gólmana – 0:1.

Brzy bylo vyrovnáno. Po brejku si na vzdálenější tyč naběhl Melunovič a úspěšně hlavičkoval. Že by nekoncentrovanost po vstřeleném gólu? „No, hlavně se nám při této situaci nevrátili dozadu krajní záložníci,“ viděl chybu trenér Balcárek.

Stejně jako na podzim se Karvinští na hřišti soupeře nevyvarovali branky v posledních fázích poločasu. Ve 45. minutě nepokryli Valentu, který jim po rohovém kopu dal zase gól do šatny. Kolikátý už?

Ve druhém dějství vyvinuli Balcárkovi svěřenci na domácí Ústí velký tlak, aktivní byl zejména Ciku, který odehrál výborný zápas. „Škoda jen, že nedal branku,“ podotkl Balcárek. Právě Ciku mohl v 51. minutě srovnat, dvakrát pálil v pokutovém území na bránu, ale poprvé se mu do střely položil obránce Valenta a podruhé zasáhl se štěstím gólman Novák.

Po hodině hry pálili jen do boční sítě Tchami a zase Ciku. Karvinští měli míč častěji na svých kopačkách, ovšem museli si dávat pozor na nebezpečné útoky domácích.

Zvláště poté, co trenér Balcárek musel zariskovat a za obránce Staše poslal na plac dalšího útočníka Opice. Karviná pak zmáčkla domácí hráče, ale žádná z nadějných ran se neujala. Nad mířil Jursa a po něm i Gottwald, další akce odvrátili obránci Ústí na roh či se osvobodili za cenu odkopů.

Po jednom z brejků se řítil na osamoceného Kučeru Rudnickij, ale brankář Karviné mu míč vypíchl. „Je to škoda, minimálně na bod bylo. Ústí se ve druhé půli prakticky k ničemu nedostalo,“ glosoval druhou část utkání trenér MFK OKD.

„Náš problém se jmenuje koncovka a standardky. Spálili jsme tři čisté šance, rozhodující gól dostali po rohu, který se mi moc nezdál. Podle mě to byl aut, ale rozhodčí to nakonec posoudil jako roh. Budiž. Máme smůlu v tom, že nemáme vysoké hráče. Při standardkách bychom potřebovali tři nebo čtyři vyšší borce navíc, abychom pokryli vzdušný prostor. Pak se nám stane, že nám do vápna vletí Valenta, což je chlap jako hora a dá nám hlavičkou vítězný gól,“ komentoval zápas, ve kterém Karvinští odehráli velmi slušný part, trenér Jiří Balcárek.

Branky: 31. Melunovič, 45. Valenta – 30. Ciku. Rozhodčí: Jílek, žluté karty: Brožík – Gottwald, diváci: 500.

Karviná: Kučera – Jursa, Hoffmann, Buryán, Staš (72. Opic) – Milosavljev, Mišinský (62. Kostoláni), Ficek (46. Tchami), Pavlík, Ciku – Gottwald. Trenér: Jiří Balcárek.

Další zápas hraje Karviná v neděli se Spartou Praha B.