Juniorka Sparty plní v pražském klubu standardní funkci. Hrají za ni převážně mladíci, z drtivé většiny odchovanci klubu, popřípadě se v ní rozehrávají borci prvoligového kádru po zranění. Ke stejnému účelu svého béčka se časem propracují i v Karviné.


Trenér MFK Jiří Balcárek sledoval zápasy soupeře na několika DVD, ovšem více než hra soupeře jej v pátek zajímalo hlavně to, kdo z jeho kádru bude moci nastoupit.


„Máme bohužel menší problémy se sestavou. Gottwald se na tréninku zranil a má nohu v sádře. Do konce sezony bude zřejmě nepoužitelný. Jursa je zase nemocný, takže nenastoupí asi ani on,“ podotkl Balcárek.


Svalové problémy hlásil v průběhu týdne i Hoffmann a poslední otazník visí nad Fickem. Oba hráči se rozhodnou před utkáním, jestli nastoupí. „Tohle nám mírně komplikuje situaci, avšak i kdybychom byli kompletní, budeme se chtít proti béčku Sparty prosadit především naší kombinační hrou,“ upozornil Balcárek.


Ze studie soupeře vypozoroval, že mladí hráči Sparty jsou běhaví a silní na míči. Nemusel by jim sedět důraz, kterým Karviná uspěla v předchozích dvou duelech s tímto protivníkem. A zdali v jejím týmu nastoupí některý z ligových borců, to už Karvinští neřeší vůbec.


„Musíme dát dohromady co nejsilnější sestavu. Chtěli bychom se prosadit stejným způsobem hry jako proti Vlašimi i proti Ústí, kde jsme sice prohráli, ale měli jsme na to vyhrát. Křídelní hra, ve které jsme silní, by nám mohla sedět,“ domnívá se kouč Karviné.


Ten hodlá dát ve zbývajících sedmi zápasech šanci i dalším hráčům širšího kádru, zejména těm starším a zkušenějším, aby jej přesvědčili, že si zaslouží po této sezoně novou smlouvu. Omlazení týmu tedy zřejmě pozvolna začíná.


„Potřebuji vidět v akci všechny hráče. A pochopitelně nejlépe v ostrém soutěžním zápase. Jen tak si mohu vyhodnotit, kteří fotbalisté budou pro náš tým nadále přínosem a se kterými se holt budeme muset rozloučit,“ podotýká Balcárek, který již má sám v hledáčku vyhlédnuté určité posily.


Pro tým MFK OKD každopádně neexistuje v neděli jiná varianta než výhra. Soupeř ze Sparty by se totiž v případě úspěchu nebezpečně přiblížil a to by nedělalo dobrotu. Výkony Karviné z posledních dvou zápasů však dávají naději, že se nic takového nepřihodí. Fotbalisté pod Balcárkovou taktovkou ožili a přehráli na mokrém terénu Vlašim a na suchém i Ústí, akorát se to nepromítlo do výsledku.


„Naší snahou je samozřejmě vyhrát. Vypadá to, že bude pěkné počasí, takže bychom rádi nalákali diváky na hezký fotbal. Ať si v klidu dají pivo, párek a my jim věnujeme tři body. To by byl ideální scénář,“ usmívá se před slunečným víkendem Jiří Balcárek.