MFK Havířov – Jiskra Rýmařov 4:1 (1:1)

Havířovští hráči podali v minulém kole dobrý výkon, na který chtěli navázat. Jenže to se jim dlouho nedařilo. V 8. minutě sice Pristáš vybídl ke skórování Sittka, ale ten tutovku zazdil a o pět minut později udeřilo na druhé straně. Po rohu se hlavou trefil nehlídaný Šupák a hosté vedli 0:1. Tato branka domácí vyvedla z míry a diváci si fotbalu moc neužili. Naštěstí pro Indiány vyšla standardní situace také jim a Aniol po rohu srovnal na 1:1.

Ve druhé části domácí znatelně ožili. Obraně hostů dělaly rychlé a přímočaré akce Havířova velké problémy. V 58. minutě předvedli Havířovští povedenou kombinaci. Galajda doběhl na první pohled ztracený míč a osamocený Sittek strhl vedení na domácí stranu – 2:1.

Od tohoto okamžiku se obranná hra Rýmařova zcela rozpadla. V 65. minutě neuhnul ve středu pole ze souboje Sittek, míč se od něj odrazil ideálně do brejku k Voznicovi a ten po sóle zvýšil na 3:1. Pak gólman Svatoš zlikvidoval dva samostatné nájezdy hostů a Sáblík pečetil po dalším rohu vítězství Indiánů gólem na 4:1.

Výhra domácích mohla být ještě výraznější, ale další šance už Indiáni nevyužili. To je mrzet nemuselo, protože po vysoké výhře se posunuli v tabulce na třinácté místo, takže poprvé v sezoně okupují příčku znamenající stoprocentní záchranu.

„První poločas jsme proflákali. Kluci si asi mysleli, že se soupeř porazí sám. Hodně musíme poděkovat brankáři Svatošovi, který nás v nejdůležitějších momentech výrazně podržel. Velkou roli hrál dnes také nepříjemný vítr. Ten nám škodil v prvním poločase a hostům zase ve druhém. To už jsme všem ukazovali, že naše síla v přechodu do útoku je opravdu velká, stejně jako touha hráčů vyhrávat,“ řekl po zápase spokojený kouč Havířova Leo Válka.

„Teď do Losin pojedeme s cílem neprohrát. Dnešní zápas byl v mnohém poučný. Kluci si museli uvědomit, že pro úspěch musí na hřišti udělat maximum,“ dodal.

Branky: 30. Aniol, 58. Sittek, 65. Voznica, 72. Sáblík – 13. Šupák. Rozhodčí: Petr, žluté karty: 1:1, diváci: 530.

Havířov: Svatoš – Valový, Sáblík (77. Pohorelli), Aniol, Giňa – Pristáš, Husárik, Sittek, Václavík (46. Pištěk) – Galjda, Voznica (87. Valla). Trenér: Leo Válka.

Další zápas hraje Havířov v neděli ve Velkých Losinách.