SK Stonava – Sokol Dolní Lutyně 3:0 (1:0)

Hrálo se znovu na umělé trávě v Orlové a hned ve 2. minutě se po Loderově ráně vyznamenal gólman Lutyně Boček, jenž celý zápas prokazoval svou pružnost. Jenže pak se ve dvou čistých šancích objevili hosté.

Hawlásek nejprve nevyužil chyby ve středu hřiště a Tvardík jej zázračně vychytal, poté zase Posel trefil jen boční síť. „Mohli jsme klidně prohrávat 0:2,“ poznamenal předseda Stonavy Jiří Frait.

Hra se poté vyrovnala a diváci sledovali svižný fotbal bez záludností. „Ocenil bych na hře obou týmů, že všichni chtěli především hrát. V derby se občas jiskří od kopaček, ale s Lutyní to bylo v rámci férovosti, hrálo se bez ostrých zákroků,“ poukázal Frait na slušnou hru.

Ve 40. minutě vytasil Boček zase super zákrok, když zastavil akci Lodera. Bylo jasné, že zápas se pomalu mění v čekání na první chybu a gól. Lutyně měla tu smůlu, že si nechala dát branku ještě do přestávky.

Hostující rozehrávku kolem středového kruhu vystihl Frait, postupoval na bránu a když se před ním zjevil vyběhnuvší Boček, nezištně nahrál do strany Minárikovi, který rozvlnil síť – 1:0.

Druhá půle začala dolnolutyňským tlakem a domácí čekali na další chybu v zadních řadách Sokola. V 56. minutě si na rohový kop naběhl nejmenší muž na hřišti Minárik a přidal pojistku – 2:0.

Poté viděl za řeči červenou kartu Posel a oslabení hosté inkasovali ještě jednou. Z trestného kopu se nádherně trefil Hančin. Zbytek zápasu už si domácí pohlídali.

„Bylo to o prvním gólu, protože hra byla vyrovnaná a Lutyně předváděla dobrý výkon. Měli jsme štěstí, že jsme ten první klíčový gól dali my,“ hodnotil zápas Jiří Frait ze Stonavy.

Branky: 42. a 56. Minárik, 69. Hančin. Rozhodčí: Podracký, žluté karty: 2:3, červená karta: 60. Posel (D. L.), diváci: 100.

Další zápas hraje Stonava v neděli ve Vlčovicích, Dolní Lutyně už v sobotu s Libhoští.