Meziokresní čili krajské finále mladších žáků věkové kategorie U 12 (ročník 1998) s názvem Danone Cup se minulý týden odehrál v okrese Bruntál na hřišti Slavoje Bruntál. Jako tradičně se zde střetly fotbalové výběry šesti okresů Moravskoslezského kraje, tedy Opavy, Ostravy, Frýdku-Místku, Nového Jičína, Karviné a domácího Bruntálu.


Dlouholetý trenér OFS Karviná Ivan Chocholáček se svými asistenty Josef Šiškou a Pavlem Kotulou nominovali 15 hráčů z šesti oddílů Karvinska. Hrálo se na půlku hřiště s počtem hráčů 7+1.


V prvním utkání remizoval výběr OFS Karviná s kvalitním soupeřem z Nového Jičína 0:0. Ve druhém utkání karvinští reprezentanti porazili výběr Opavy 4:1 po výborném kolektivním výkonu brankami kapitána Dostála,Chromíka, Brevčinského a Bolce.


Ve třetím utkání výběr OFS Karviná porazil okres Frýdek-Místek brankou Michala Kvapila 1:0. Poté přišlo na řadu rozhodující utkání s domácím Bruntálem. Karvinští mladíci remizovali 0:0. V závěrečném duelu pak svěřenci trenéra Chocholáčka museli porazit výběr Ostravy o tři branky, aby dosáhli na celkové prvenství, ale to se jim nepodařilo. Zvítězili pouze 1:0 nádherným gólem Tomáše Žvaka, který z dvaceti metrů přeloboval ostravského brankáře.


Pro výběr OFS Karviná tak skončila vítězná šňůra, kdy na těchto turnajích okresních výběrů triumfoval pětkrát v řadě, což je absolutní rekord, neboť se to nikomu nepovedlo ani čtyřikrát.


Trenér Chocholáček se svými asistenty pochválil všechny chlapce za vzornou reprezentaci okresu a vyzdvihl bojovnost a kolektivní výkon všech hráčů.


Družstvo bylo velmi oslabeno. Na turnaji startovalo již bez svých nejlepších hráčů Všetičky, Ligockého, Popka a Příleského, kteří se již připravují v ligových žákovských týmech Karviné a Vítkovic. Na těchto meziokresních turnajích mohou startovat jen hráči, kteří hrají nejvýše krajské soutěže. „Šanci dostali další šikovní hráči a přesvědčili o svých kvalitách. Mohou výkonnostně postupovat nahoru. Všichni předvedli hru s velkým nasazením a vůlí po vítězství, které jsou na těchto druzích turnajů velmi potřeba,“ konstatoval úspěšný trenér Chocholáček.

Mezi tahouny družstva podle něj patřili Mokrosz, Cileček, Chloň, Križňanský, Koziel a mimořádnými výkony na sebe upozornil neúnavný bojovník s dobrou kopací technikou i herní myšlenkou Tomáš Žvak.

„Poděkování patří kromě hráčů určitě i rodičům a dalším příbuzným a známým našich chlapců, kteří nás přijeli podpořit a neúnavně a hlasitě povbuzovali. Rozhodně byli slyšet,“ vyzdvihl Chocholáček přínos rodinných fandů, například babičky od Viktora Kozla.

Vítěz turnaje, tedy OFS Bruntál, postoupil do Hluku na republikové mistrovství Danone Cupu, odkud se vítěz kvalifikuje na Mistrovství světa hráčů do 12 let v Jihoafrické republice. Škoda, že v loňském roce OFS Karviná coby vítěz kraje o možnost bojovat na závěrečném republikovém turnaji přišel, neboť v baráži, která se již letos nehraje, prohrál 1:2 s vítězem Zlínského kraje, kterým byl loni OFS Vsetín.

Konečné pořadí: 1. OFS Bruntál – 11 bodů (skóre 8:1), 2. OFS Karviná – 11 (skóre 6:1), 3. OFS Nový Jičín – 8, 4. OFS Frýdek-Místek 5, 5. OFS Opava – 3, 6. OFS Ostrava – 3.