Viktoria Žižkov – MFK OKD Karviná 2:1 (0:0)

Nadějně rozehraný duel 25. kola II. ligy na Žižkově nedotáhli fotbalisté Karviné do zdárného konce. Ještě v 86. minutě vedli 1:0, ale nakonec prohráli 1:2. „Měli jsme to utkání rozehráno na vítězství, ale bohužel. Ten závěr byl svým způsobem ovlivněn faktem zraněných hráčů. Už do Prahy jsme jeli v okleštěné sestavě, pak jsem musel střídat pravého beka i stopera, což se na součinnosti obranné čtveřice podepsalo,“ vypíchl hlavní problém Karviné její trenér.


Toho překvapilo, že spousta hráčů má takové zdravotní problémy. „Všechno to jsou potíže svalového rázu. Tolik hráčů se s nimi potýká, že je mi to až divné,“ podivoval se Balcárek.


Přemýšlel již nad tím, na co to poukazuje? Mohlo by to být ovlivněno věkovou skladbou mužstva či třeba absencí tradičního zimního soustředění? „To opravdu nevím. Do rozboru se teď nechci pouštět. My se musíme s problémem poprat a bleskově jej vyřešit, protože soutěž pokračuje a za chvíli bude finišovat. Nemůžeme momentálně pátrat, proč a jak. Na to prostě není čas. Ve zbytku soutěže se musíme dát dokupy,“ dodal Balcárek.


Když už nic jiného, může aspoň díky absencím hráčů vyzkoušet na jednotlivých postech sestavy ty ostatní a přesvědčit se, zdali mohou být pro klub ještě platní. „To ano, ale času na zkoušení moc není. Čeká nás Opava, musíme se zmobilizovat a zápas prostě vyhrát. Jiná možnost pro nás neexistuje. Jinak můžeme mít vážné problémy,“ správně upozorňuje Balcárek na týmy, které se již na Karvinou ve zpackané sezoně zezdola tlačí.


Karvinský lazaret sahal na Žižkově po třech bodech. Ačkoliv měl už v první půli dvě dobré šance (tyč Čemana a spálená tutovka Mišinského), nebyl s první půlí trenér Jiří Balcárek spokojen. „Tam to nebylo ono. Podle dostupných možností jsme hráli až ve druhé půli. Měli jsme i šance na potvrzení vedení, po gólu Opice měl pak Martin ještě jednu šanci, další si vypracoval Tchami, ale gól jsme nedali, naopak dva inkasovali,“ shrnul vše podstatné kouč MFK OKD, kterému pro zranění vypadli další dva hráči Suchý s Čemanem. Druhý jmenovaný by měl být mimo dva až tři týdny.


Branky: 86. a 90. Koukal – 47. Opic. Rozhodčí: Příhoda – Ubias, Pospíšil, žluté karty: Šťastný – Milosavljev, Opic, diváci: 1089.

Karviná: Kučera – Suchý (50. Štajer), Hoffmann, Čeman (76. Tchami), Jursa – Ciku, Kostoláni, Pavlík, Milosavljev (65. Pontus) – Opic, Mišinský. Trenér: Jiří Balcárek.

Další zápas hraje Karviná v neděli s Opavou.