„Potřebovali jsme dnes hlavně zabrat a bylo nám jedno, kdo proti nám stojí. Je příjemné, že jsme vyhráli. Zvlášť pro mě osobně to bylo prestižní utkání, protože jsem v Opavě fotbalově vyrůstal. Na druhou stranu mě mrzí, že je Opava v tabulce tam, kde je. Vlastně je tam, kde jsme my, i když dnešní výhrou jsme si dost polepšili,“ přemítal Ficek po zápase.


Domácí mohli nakonec vyhrát i větším než dvoubrankovým rozdílem. „To je pravda, šancí jsme měli fůru, zatímco kluci z Opavy kromě penalty nic. Takže porážka 2:0 je pro ně ještě milosrdná, jenže zase jsme nepochopitelně všechny šance zahazovali a nakonec mohli být rádi, že soupeř neproměnil penaltu. Pak by se nám hrálo dost špatně,“ kroutil Ficek hlavou nad zahazováním jasných gólovek, které mohly jeho tým přijít zatraceně draho.


„Těžko říct, čím to je, protože na tréninku podobné šance bez potíží proměňujeme. Když pak v utkání nedáme z takových pozic gól, přestaneme si při dalších tutovkách věřit,“ mínil maličký záložník MFK OKD. „Loni to bylo jinak. Tam jsme dávali góly ze všeho, do čeho jsme kopli,“ doplnil.


Myslí si Ficek, že nyní je již Karviná defintiivně zachráněna? „Abych pravdu přiznal, my jsme nad skutečností, že bychom se měli zachraňovat, prakticky vůbec nepřemýšleli, ale poslední kola už se vyvinula tak, že jsme dnes museli tříbodově zabrat,“ konstatoval Ondřej Ficek.


Ten si pochvaloval, jak mužstvo prestižní derby zvládlo. „Dneska jsme hráli snad poprvé za ten poslední půlrok jako opravdový tým. Makali jeden za druhého, zodpovědně si plnili svoje úkoly, vytvářeli si šance. Teď se už nesmíme ohlížet na to, co se děje za námi, ještě stále můžeme skončit do osmého místa jako loni, jen prostě musíme vyhrávat, což se nám poslední dobou moc nedařilo. Musíme jít zápas od zápasu a zbytek jarní části stoprocentně zvládnout. Máme na to,“ burcoval po vyhraném duelu Ficek a závěrem odpověděl i na dotaz, jestli hráči v tuto chvíli bojují o své další angažmá v Karviné. „To opravdu nevím, trenér nám nic nenaznačoval. My se soustředíme pokaždé na nejbližší zápas, který chceme zvládnout a co bude v léte uvidíme až po sezoně,“ uzavřel Ficek.