MFK Havířov – SK Hranice 6:0 (4:0)

Domácí začali pěkně zostra a v 6. minutě už se radovali z vedení. Pištěk vysunul ideálně Sittka, a ten své sólo s přehledem zakončil. Po vedoucí brance se domácí zbytečně stáhli a mohli za to pykat. Jenže hosté svou šanci nevyužili a penaltu jim sudí po sporném zákroku Dittricha neodpískal.

Pak udeřilo na druhé straně, když se ideálně trefil Husárik – 2:0. Po chybě v rozehrávce mohly Hranice opět zápas zdramatizovat. Jenže míč nejdřív skončil na domácím břevně a pak hosté prováhali další dvě šance.

To hrálo do karet Havířovským, kteří dávali lekci z produktivity. Ve 30. minutě obešel Pristáš dva hráče a dělovkou z dobrých třiceti metrů trefil šibenici – 3:0. Když o šest minut později zvýšil hlavou Voznica na 4:0, bylo o vítězi zápasu rozhodnuto.

„Výsledek první půle byl pro nás více než lichotivý, ale museli jsme se mít stále na pozoru, protože Hranice mohly dát také tři góly. Kdyby se hostům podařilo za stavu 1:0 nebo 2:0 skórovat, mohl se zápas vyvíjet úplně jinak. Naštěstí se fotbal na kdyby nehraje a při čtyřgólovém vedení jsme se jen museli vyvarovat zbytečných chyb,“ konstatoval spokojený havířovský kouč Leo Válka.

Ve druhé půli se jeho svěřenci od chyb v defenzivě opravdu zcela oprostili, takže se řešila jen otázka skóre. Havířovští fotbalisté si proti zdecimovanému soupeři připravili řadu šancí, ze kterých vytěžili další dva góly. V 67. minutě předvedli nejhezčí akci zápasu, když při kombinaci nejdříve totálně zamotali hlavy všem bekům a Husárik pak poslal míč bombou od břevna do sítě – 5:0. Poslední branku vstřelil střídající Václavík, který po minutě pobytu na hřišti proměnil svůj první dotek s míčem v šestý zásah Havířova.

Indiáni si v kole bláznivých výsledků a plném gólů připsali další cenný skalp, který je posunul výrazně k vysněné záchraně. „O tom, že jsme vyhráli zaslouženě, není pochyb. Myslím si, že diváci, kteří dnes dali přednost bezvýznamnému zápasu hokeje v televizi před tím naším, mohou jen litovat. Kluci hráli celý zápas s nasazením a vstřelili šest pěkných branek. Důležité je, že se nám konečně lépe dýchá a udržení v divizi je rázem na dosah,“ pochvaloval si po zápase Válka.

Branky: 21. a 67. Husárik, 6. Sittek, 30. Pristáš, 36. Voznica, 78. Václavík. Rozhodčí: Machálek, žluté karty: 2:3, diváci: 400.

Havířov: Svatoš – Valový, Sáblík, Aniol, Pohorelli – Pristáš (50. Galajda), Husárik, Dittrich, Pištěk (78. Václavík) – Sittek, Voznica (63. Psík). Trenér: Leo Válka.

Další zápas hraje Havířov v sobotu v Orlové.