Druholigoví fotbalisté MFK OKD Karviná si dnes pojedou do Ostravy zchladit žáhu na Vítkovicích. Loni je koncem dubna ve Vítkovicích výrazně poškodili arbitři a Karviná jen remizovala 3:3.

Jen pro připomenutí: tenkrát hlavní rozhodčí Mikel vyloučil již v prvním poločase nejzkušenějšího hráče Karviné Slončíka, který se po sérií faulů na svou osobu neudržel a nastavil protihráči nohu. Dále arbitr přehlédl do nebe volající faul na pronikajícho Opice v pokutovém území a nakonec Vítkovicím uznal i neregulérní gól, kdy míč po rohovém kopu odvrátil ještě před čárou stojící Ficek, což odhalily i televizní kamery.

Letos poslední Vítkovice už nemají žádnou naději na udržení v soutěži, nicméně na jaře se poměrně dost zvedly a zaznamenaly zlepšené výsledky. „Celý týden do hráčů hustím jedno – nesmíme k utkání přistoupit, jako bychom hráli u posledního. Právě naopak, musíme hrát tak, jako kdyby to bylo na hřišti lídra. Jen tak můžeme uspět,“ podotýká na úvod trenér Karviné Jiří Balcárek.

Karvinští se připravují na specifickou atmosféru. Vítkovice hrají svá domácí utkání v pátek, na jejich zápasy nechodí téměř žádní diváci, úroveň fotbalu v této ostravské lokalitě je mizerná. Tentokrát možná dorazí z nedaleké Karviné i fanoušci MFK OKD, stejně jako loni.

Poslední dvě utkání na Žižkově a s Opavou trenéra Balcárka herně uspokojila, takže v podobném trendu hodlá jeho tým pokračovat i ve Vítkovicích. „Je to o brankách a pokud je nestřílíme, neděláme výsledky. Na Žižkově jsme prohráli nešťastně, kombinačně jsme měli navrch. I Opavu jsme jasně přehráli. Na domácí Vítkovice si dáme pozor. Soupeř šel na jaře nahoru, hraje týmově. Možná i jeho hráči bojují o angažmá pro příští sezonu, stejně jako ti naši," podotkl Balacárek.

A co to vzít z druhé stránky? Uspokojila by Balcárka i hubená výhra 1:0 po herně nepodařeném utkání? „Do takových spekulací se nechci pouštět. Samozřejmě nám zaleží i na herním projevu. Chceme, aby na naše zápasy chodili fanoušci, ale důležité jsou stejněhlavněbody. S Opavou jsme hráli dobře, ale zahodili hromadu šancí a taky jsme klidně mohli prohrát gólem z penalty. Uvidíme až podle vývoje dnešního zápasu, s čím budu spokojen. V tuto chvíli preferuji výhru," připustil kouč MFK.

Protože se zdravotní stav hráčů moc nezměnil, nastoupí Karviná v podobné sestavě jako proti Opavě.„V úvahu připadá zhruba jedna změna,“ přiblížil Balcárek. Drobné šrámy hlásili v průběhu týdne jediní dva útočníci v týmu Opic s Mišinským. „Ti ale prostě hrát musí, jinak už bychom vepředu neměli nikoho,“ namítl Balcárek.

Na dotaz, jestli sleduje útočníka Látala, který byl v zimě nesmyslně uvolněněn z kádru a nyní střílí gól za gólem ve Znojmě, Balcárek odpověděl kladně. „Na Látala jsme se byli dokonce podívat a registrujeme, jak se mu daří. Po skončení sezony s ním budeme mluvit o tom, jestli u nás bude v nové sezoně působit nebo ne,“ konstatoval Balcárek. Snad to s Látalem nedopadne stejně jako s Divišem, který si v Karviné nezahrál jediný zápas za A-tým…