Lokomotiva Petrovice – TJ Háj ve Slezsku 1:3 (1:1)

Po výhrách v Krnově a především Lískovci domácí hráči soupeře nejspíš podcenili a ten jim za to udělil výchovný štulec. Je sice pravda, že se domácí museli obejít bez Klimka (studijní povinnosti) a hlavně špílmachra Mika (naražená kyčel), ale v domácím prostředí by měli vyhrávat.

Aktivita přinesla Lokomotivě v úvodu dva rohy, zahrávané Juroszkem a brzy přišla i první velká šance. Šuster ve 4. minutě přinutil k bravurnímu zákroku brankáře Ujfalušiho. Ten měl pak kupu štěstí, když povedená Reichlova rána zatřásla břevnem.

V 17. minutě už se domácí radovali. Hanuskův centr uklidil do sítě pohotový Šuster, prokazující stabilně dobrou střeleckou formu – 1:0.

Hosty to však nezlomilo a hned za deset minut srovnali krok. Úspěšným střelcem byl obvykle náhradník Maloch. Ten pak ještě také orazítkoval břevno, takže Háj kromě skóre srovnal i na nastřelenou konstrukci brány.

Lokomotiva se snažila ve zbytku první půle znovu strhnout vedení na svou stranu, nicméně Gill po Lukanově trestňáku hlavičkoval vedle a ke gólu nevedla ani série rohových kopů.

Hned v úvodu druhého dějství inkasovali domácí znovu, když si nepohlídali autové vhazování a následný centr do vápna, který dopravil do sítě ze dvou kroků Trupl – 1:2.

Když pak po hodině hry fauloval dorostenec Suchánek ve vápně a Šubrt proměnil penaltu, znamenalo to pro domácí šok, ze kterého se už nevzpamatovali.

„Hřiště bylo v dobrém stavu, takže na nepříznivý terén se nemůžeme vymlouvat a ani nechceme. Háj dal góly, tudíž vyhrál zaslouženě. Naše šance k brankám nevedly, proto jsme prohráli. Musíme tohle zaváhání napravit někde venku,“ pokrčil rameny sekretář petrovického klubu Bruno Kencki.

Branky: 17. Šuster – 27. Maloch, 47. Trupl, 62. z pen. Šubrt. Rozhodčí: Slaný, žluté karty: 1:1, diváci: 125.

Petrovice: Mrkva – Suchánek (63. J. Skřižovský), Gill, Bernatík, Reichl – Kumpán, Bielan, Juroszek, Lukan – Hanusek, Šuster. Trenér: Dušan Kohut.

Další zápas hrají Petrovice v sobotu v Českém Těšíně.