V divizi třeba Havířov, kterého čeká důležitý duel o záchranu v Kravařích. V dobré formě hrající Havířov by si rád odvezl aspoň bod. Orlovská Slavia po výprasku od Havířova zajíždí do Jakubčovic a bude si chtít napravit reputaci.

V krajském přeboru budou hrát jen Albrechtice, které potřebují v Krnově každý bod k záchraně.Podle očekávání se o víkendu neuskuteční zápasy krajského přeboru mužů mezi Bohumínem a Frýdlantem n. O. a také mezi Českým Těšínem a Lokomotivou Petrovice.

„Hřiště máme v nezpůsobilém stavu, naštěstí velká voda se na něj nedostala. Jiné je to ve Vrbici, kde hraje naše béčko. Tam je čtyřicet čísel vody. Hrát u nás nebude ani mládež,“ informoval sekretář FK Bohumín Miroslav Křan. Náhradní termíny se kvůli povodním ve městě, které bylo z obcí na Karvinsku nejvíce zasaženo, budou muset posunout do poloviny června!

„Ani my nemáme hřiště v takovém stavu, aby se na něm dalo hrát. Bylo by z něj bahno,“ konstatoval sekretář IRP Český Těšín Petr Bajtek s dodatkem, že s Petrovicemi se již tým dohodl na náhradním termínu, kterým je středa 2. června od 17 hodin.

Mládežnické týmy MFK OKD Karviná, které ve svých soutěžích hrají na špici tabulky, svá domácí utkání odehrají, a to na umělce v Karviné-Ráji. V sobotu se od 10.15 a 12.30 hodin utkají starší a mladší dorostenci MFK s Opavou B. V 17 hodin pak hraje rovněž na umělé trávě karvinské béčko mužů s Nýdkem. V neděli bude umělka patřit B dorostu. Od 9 a 11.15 se zde starší a mladší dorostenci utkají s Ostravou-Jih.

O sehrání duelů v nižších třídách dospělých se bude rozhodovat zřejmě až těsně před zápasem. Hrát by ale měla určitě Stonava, která se na umělé trávě v Orlové chystá na Smilovice. Okres je odložen kompletně.