Protože se zdravotní stav karvinského kádru nelepší, spíš naopak, dává trenér mužstva Jiří Balcárek dohromady jedenáct statečných, kteří nastoupí na hřiště a musí odevzdat absolutní maximum.


„Potřebujeme vyhrát a podřídíme tomu vše. Musíme hlavně odčinit ten strašný výkon z Vítkovic, který jsme předvedli hlavně v prvním poločase,“ poukazuje Balcárek na týden staré utkání v Ostravě, kam přijela Karvinou povzbudit i skupinka fanoušků klubu.


Zdravotní komplikace karvinského kádru neberou konce. Středopolař Pavlík má od duelu ve Vítkovicích naražená záda. „V týdnu nemohl ani chodit, natož trénovat. Bude mimo,“ podotkl Balcárek. Další hráč Staš má natažený stehenní sval, takže si také nezahraje. A Ficek se po dohodě s vedením rozhodl, že operaci problémového ramene podstoupí již teď.


„U Ondry Ficka jsme se domluvili na tom, že bude lepší, když se mu na rameno podívají lékaři už nyní, aby byl co nejrychleji fit a připraven do příští sezony,“ prozradil Balcárek.


Tomu se tak při neúčasti Slončíka, který ale zřejmě již nastoupí, neboť si to situace prostě žádá, rozpadla středová formace.


„K tomu všemu musíme připočíst ještě útok, protože Martin Opic nebyl v týdnu vůbec na tréninku. Jako hasič pomáhal při povodních. Každý den spal tak čtyři hodiny, takže ze zápasu je omluven. Ale říkal, že dorazí, tak uvidíme,“ podotkl na adresu karvinského střelce trenér Balcárek.


Svůj tým během týdne připravoval na umělce, neboť hlavní hrací plocha polykala dávky dešťové vody a nebyla způsobilá ke hře. Do neděle by se však měla vzpamatovat. „Odehráli jsme domácí zápasy už v horších podmínkách. Navíc se blíží závěr soutěže a nejsou termíny. Budeme hrát,“ ujistil tiskový mluvčí karvinského klubu Dalibor Knapik.


Karvinští sledovali svého soupeře v duelu na hřišti Zlína. Sokolov na jaře zrovna nevykazuje oslnivou formu, zrovna tak ale Karviná. „Sokolovu se sice nedaří, ale my jej viděli v zápase ve Zlíně, kde na hřišti postupového kandidáta uhrál remízu 1:1 a hrál opravdu velmi dobře. Nebude to snadný protivník, čeká nás velká dřina,“ upozornil karvinský kouč.

Domácí se ale zase tak moc na soupeře nezaměřovali, neboť měli starosti sami se sebou. „Musíme se v tom utkání vydat ze všech sil, hrát na hranici obětavosti, s maximálním odhodláním. Silou vůle už se nám podařilo vyhrát nad Vlašimí i Opavou, takže doufáme, že dotřetice bude platit všeho dobrého,“ zakončil Jiří Balcárek.