H&S Jakubčovice n. O. – Slavia Orlová 0:0

Domácí tým, nesoucí název firmy Hájek a synové, svedl s orlovskými fotbalisty vyrovnanou bitvu. Nikdo nebyl lepší, a tak utkání skončilo podle všeho zaslouženou remízou.

Jakubčovice tak ale promarnily možnost jít na chvíli do vedení, neboť béčko Zlína, které má zápas k dobru, překvapivě prohrálo na hřišti Šumperku 2:3.

Utkání začalo za slunečného počasí velmi svižně. Až do 20. minuty byl k vidění urputný boj o střed hřiště, který ale k přímému ohrožení branky nevedl. K první vážné šanci se dostali domácí. Ve 31. minutě si našel centr Moravčíka Schreier, ale jeho hlavičkový pokus šel nad.

Ve 38. minutě využil mezery v obranné řadě domácích ke střelbě hostující Förster, ani jeho pokus však neměl potřebnou razanci. Závěr poločasu se dohrál za mírného deště. Ve 43. minutě došlo z rychlého protiútoku k přečíslení hostující obrany. Z následného závaru před bránou Hulvy však branka nepadla.

Hned po poločasové přestávce, během které se déšť spustil naplno, měl hostující gólman plné ruce práce. Centr Schreiera, který mířil na tři domácí hráče, uklidil Hulva včasným vyběhnutím mimo vápno.

V 56. minutě došlo k dalšímu závaru před bránou Orlové, ani tentokrát však míč nenašel svůj cíl. O dvě minuty později zahrozili hosté. Skácelík našel ve vápně Bajzátha, ale jeho pokus lapil domácí Pospěch. Pak se snažil skórovat i Míšanec, jehož pokus se stal opět kořistí Pospěcha.

Na druhé straně utekl Molnár, ale jeho snahu prostrčit míč na volného Schreiera vystihla orlovská obrana.

Na poslední šanci, zato největší v celém zápase, se čekalo do 84. minuty. Jakubčovice dostaly míč do šestnáctky, tam se do něj všelijak kopalo, balon chaoticky poletoval od hráče k hráči, až jej téměř z brankové čáry vykopl skluzem gólman Hulva.

Trenér Slavie Josef Jadrný byl s bodem spokojen. „Věděli jsme, že se bude hrát těžké utkání. Mysleli jsme si, že terén bude daleko náročnější. Vzhledem k průběhu utkání je remíza zasloužená a se získaným bodem jsme velmi spokojeni. Musím kluky pochválit za bojovnost. Domácí byli možná nebezpečnější, ale do vyložených šancí jsme je moc nepouštěli,“ hodnotil utkání.

Orlová se dočkala po utkání pochvaly od soupeře.„Víme o tom, že soupeř hraje velice dobrý fotbal, zvláště na cizích hřištích. Má výborně organizovanou hru v defenzivě. My jsme navíc před zápasem řešili problém s kapitánem, který nemohl nastoupit. V první půli nám trochu vázla kombinace, takže jsme hrozili spíš ze standardních situací. Ve druhém poločase to bylo o něco svižnější, přesto si myslím, že remíza byla zasloužená, nebo spíš, že si nikdo nezasloužil vyhrát,“ viděl utkání přibližně stejně i trenér jakubčovického favorita Pavel Hadaščok.

Rozhodčí: Tomášek, žluté karty: 2:3, diváci: 182.

Orlová: Hulva – A. Věčorek, Prčík (76. Kadlčák), Sochora, Skácelík – Míšanec, Kušnír, Förster (90. T. Věčorek), Bajzáth – Urban, Kopel. Trenér: Josef Jadrný.

Další zápas hraje Orlová v sobotu s Kravařemi.