Baník Albrechtice – TJ Nový Jičín 2:1 (1:1)

Domácí nastupovali do zápasu s vědomím, že se nemohou dívat na postavení obou týmů. V krizové situaci potřebují sbírat body s každým.

Možná i proto začali s nebývalou chutí a už v 6. minutě se ujali vedení, když po sporné ofsajdové situaci zakončil s přehledem Wojtyna. Hosté pak přidali a ve 31. minutě využili zaváhání zadních řad Baníku, neboť Polónyi vyrovnal na 1:1.

Ve druhé části se snažily útočit oba celky, takže se hrál celkem zajímavý fotbal. V 55. minutě předložil Wojtyna míč Gojovi, a ten z deseti metrů strhl podruhé vedení na domácí stranu. Hosté se střelecky trápili a domácí mohli v samotném závěru svůj náskok ještě pojistit. Horňáček ale trefil jen nohy gólmana, takže se skóre už nezměnilo.

Albrechtické to mrzet nemuselo, protože si připsali na úkor velkého favorita veledůležité tři body, které mohou hrát v závěrečném účtování značnou roli! Teď body jen potvrdit proti Háji.

Branky: 6. Wojtyna, 55. Goj – 31. Polónyi. Rozhodčí: Těšina, žluté karty: 2:1, diváci: 42.

Albrechtice: Jaček – Sikora, Neuman, Szmek, Vágner – Stachel, Smékal, Klus (46. Čubok, 85. Horňáček), Dorozlo – Wojtyna (81. Novák), Goj. Trenér: Tomáš Červenka.

Další zápas hrají Albrechtice v neděli s Hájem ve Slezsku.