SK Čeladná – IRP Český Těšín 1:2 (0:1)

„Naši výhru bych označil za naprosto zaslouženou. Měli jsme hromadu šancí na to zvítězit výraznějším rozdílem. Byl to povedený výkon,“ pochvaloval si trenér Damek, jehož tým se na utkání celý týden poctivě připravoval.


„Trénovali jsme každý den. Zbytek soutěže již chceme pojmout jako zkoušení dalších hráčů a nových možností herního stylu,“ konstatoval Damek.


Těšíňané v měsíci květnu odehráli pět zápasů, ani jednou neprohráli, což je vyneslo již do první poloviny tabulky, kde chtějí setrvat.


Kompaktně zahráli i v Čeladné, přestože i domácí favorit hrál dobře. Více šancí se však rodilo před jeho bránou. Ty první dvě měl Mendrok, nejprve mu střelu chytil brankář Cuper, poté mířil Mendrok těsně nad.


V 25. minutě po rychlé kombinaci nahrál Hradečný Grošovi, který orazítkoval tyčku. „Aktivním nástupem jsme Čeladnou zřejmě zaskočili. Ta směřovala dlouhé nákopy na Neuwirtha, které jsme si až na jednu výjimku pohlídali,“ ohlížel se za první půlí českotěšínský kouč. Tou výjimkou myslel 36. minutu, v níž Neuwirth nebezpečně hlavičkoval, jenže brankář Gradek se vyznamenal a jistý gól mu lapil.


Na druhé straně poslal Javorek míč Zábelkovi, který jej kolem Cupera poslal do sítě – 0:1. A mohlo být ještě veseleji, ovšem Grošovu hezkou ránu vytlačil Cuper zázračně na roh.


Po změně stran vyvinula Čeladná snahu o vyrovnání a dvacet minut se jí to dařilo. Po brejku Těšína však mohla zase inkasovat. Kantorovu umístěnou střelu vyškrábl konečky prstů mimo tyče skvělý Cuper.

V 69. minutě se domácí dočkali gólu. Bylo to bezprostředně poté, co Javorek z šesti metrů neuvěřitelně minul prázdnou bránu, když se k němu odrazil brankářem vyražený míč po bombě Groše. Následně Čeladná vybojovala rohový kop a po něm již Neuwirth usměrnil balon za Gradkova záda a začínalo se odznovu.

Těšín pozměnil rozestavení a jen v poslední čtvrthodině se Zábelka dostal do čtyř šancí! Po protiútoku Mendroka využil jeho krásnou přihrávku a dal gól na 1:2. Jeho třetí gól pak pro ofsajd neplatil. V 84. minutě Zábelka vrátil Mendrokovi gólovou nahrávku a Mendrok dělovkou nastřelil další tyč. Pak zmařil Zábelkovi další šanci Cuper.

Domácí vrhli všechny síly do útoku a v 90. minutě mohli inkasovat po málovídané situaci, kdy hned tři hráči Těšína běželi sami na bránu. Hradečný však nevolil nahrávku na volné spoluhráče Race s Hromadou a jeho pokus mu Cuper zlikvidoval. Poté zápas skončil. S přehledem jej odpískal arbitr Futerko.

Branky: 69. Neuwirth – 43. a 75. Zábelka. Rozhodčí: Futerko, žluté karty: 2:2, diváci: 90.

Č. Těšín: Gradek – Vlachovič (85. Popelka), Blažek, Rac, Walach (55. Fizek) – Zábelka, Kantor, Mendrok, Hradečný – Javorek (70. Hromada), Groš. Trenér: Dalibor Damek.

Další zápas hraje Č. Těšín ve středu s Petrovicemi.