MFK Havířov – Spartak Hulín 1:1 (1:1)

Za úmorného vedra se hrál od úvodního hvizdu fotbal ve vysokém tempu. Oba týmy chtěly útočit, takže se diváci určitě nenudili. Domácí si vytvořili během několika minut tři velké šance. Nejblíže ke gólu měl Pištěk, který v 17. minutě orazítkoval tyč.

Úvodní branku vstřelili o dvě minutky později z první rány na branku hosté. Po standardní situaci se na první tyči prosadil Václavíček – 0:1.

Ve 26. minutě Indiáni vstřelili parádní branku, ale ta jim nebyla kvůli ofsajdu uznána. Domácí si z toho nic nedělali a za další dvě minuty už regulérně vyrovnali. O srovnání skóre se postaral po chybě gólmana ve 28. minutě Sittek – 1:1.

I když měli domácí herně navrch, hosté využívali každou příležitost k zaútočení, takže se zapotila i domácí obrana. „Hráči dokázali v první půli udržet vysoké tempo hry. To bylo v tomto počasí a s ohledem na to, že se jednalo o poslední zápas sezony až překvapivé,“ mínil po první pětačtyřicetiminutovce domácí kouč Leo Válka.

Branky: 28. Sittek – 19. Václavíček. Rozhodčí: Kratochvíl, žluté karty: 2:1, diváci: 150.

Havířov: Svatoš – Valový, Aniol, Sáblík, Pohorelli – Pištěk (46. Václavík), Husárik, Dittrich, Pristáš (78. Schovajsa) – Voznica (63. Valla), Sittek. Trenér: Leo Válka.