SK Stonava – TJ Heřmanice 3:3 (2:2)

Tak divoký úvod neočekával nikdo. V 6. minutě byl stav 2:2 a aktéři duelu měli zaděláno na světový rekord.

Ihned po výkopu utekl po levé straně Vilém, předložil míč Fraitovi a po 36 sekundách to bylo 1:0. V čase 2:36 kopali domácí roh, na který si vyskočil znovu Frait a zvýšil na 2:0.

Hosté bleskově korigovali, když Valouch vyslal kupředu Strojka, ten si naběhl do volného prostoru a prostřelil Janovského – 2:1. Za pár chvilek obdržel Žiga míč od Lomozníka, zpracoval si balon, obelstil Janovského a ten jej musel faulovat. Nařízenou penaltu proměnil Suchopa – 2:2.


Po hektickém začátku se hra uklidnila a zbytek poločasu se již obešel bez gólových šancí. Výjimkou byla akce Jiřího Fraita, který měl na noze hattrick, ale šanci na tento kousek mu zmařila tyč.


Druhá půle již začala ve větším klidu než ta první. Obě strany si hleděly především fotbalu, který jim kazil poněkud nepřesný arbitr Seidler, nejslabší článek zápasu.


„Rozhodčímu utkání nevyšlo. Měl odpískat ještě asi tři penalty, dvě pro nás a jednu pro hosty, ale vždy nechal pokračovat ve hře,“ popisoval předseda stonavského klubu Jiří Frait starší situace, kdy byl ve vápně nedovoleně atakován Stračánek, pak fauloval i domácí Loder a nakonec byl sražen stonavský Minárik.


Ostravané se ujali vedení v 63. minutě, v níž si Strojek stopnul balon a nedal Janovskému šanci, ale za čtvrthodinu bylo vyrovnáno. Petruňa se probil do šestnáctky, kde ho zadáci Heřmanic zkosili a Hančin dal z pokutového kopu výsledku konečnou podobu.

Domácí se v utkání museli obejít bez pilířů sestavy Kisela, Martiníka a gólmana Tvardíka, ale soutěž zakončili se ctí. „Vlastně rok a půl jsme odehráli mimo stonavské hřiště, které slavnostně otevřeme 24. července. Za tu dobu se ale podařilo konsolidovat kádr, hráči jako Hančin, Kisel i brankář Tvardík dodali do týmu vyšší kvalitu a postupně se k nim nabalují i ostatní mladší spoluhráči. Začíná nám to klapat. Trenér Štěpánek odvádí u týmu dobrou práci,“ mohl spokojeně konstatovat předseda Frait.

Branky: 1. a 3. Frait, 78. Hančin z pen. – 4. a 63. Strojek, 6. z pen. Suchopa. Rozhodčí: Seidler, žluté karty: 3:3, diváci: 60.

Stonava: Janovský – Cyroň (82. Novotný), Janáček, Šurin, Hančin – Petruňa, Frait (46. Szabo), Stračánek, Vilém – Loder, Minárik. Trenér: Miroslav Štěpánek.