IRP Český Těšín – EPO Frenštát p. R. 1:2 (0:2)

Trenér domácího výběru Dalibor Damek nebyl vůbec nadšen z výkonu nekterých hráčů, především těch v obraně. „Zatímco někteří se snažili, jiní přistoupili k utkání laxně,“ poznamenal.

Frenštátu patřila první část úvodního poločasu. Ze tří velkých šancí dvakrát skóroval. Jinak měli neustálou převahu Těšíňané, po přestávce dokonce markantní.

Už ve 2. minutě si zadáci IRP nedali pozor na Skotnicu, který v pohodě skóroval. Ve 13. minutě přišel další úder. Obránci přistupovali k zakončujícímu Bartošovi tak vlažně, že ho nechali dát druhý gól. „Už před utkáním jsem pozoroval na přístupu některých hráčů, že se již vidí na dovolené a ne v zápase,“ vytkl svým svěřencům mizernou koncentraci trenér Damek.

A to ještě Skotnica za dalších pět minut spálil další tutovku, jinak to mohlo být 0:3. Domácí se začali probouzet po dvaceti minutách. Nejprve Javorek bombou vyprášil rukavice brankáři Pešákovi, ve 28. minutě se zjevil v obrovské šanci opět, ale nedal ani napodruhé.

Poté kryl Pešák i dělovku Fizka a následně i šanci Zábelky. „Byla to všechno spíš nemohoucnost našich hráčů než Pešákovo umění,“ poznamenal k tomu Damek.

Po změně stran měl domácí celek drtivý tlak. Frenštát se už k brejkovým situacím, ze kterých vytěžil oba góly, nedostával. Hromada s Fizkem nejdříve znovu promarnili slibné možnosti, pak se ale Hromada přeci jen trefil, když využil nedorozumění hned tří obránců Frenštátu a předskočil je.

Další gól už se ale domácím přidat nepodařilo. Fizkův projektil zastavil Pešák s pomocí břevna, vedle pak letěla i Fizkova hlavička.

„Nemáme vyloženého kanonýra. O pozici nejlepšího střelce se dělí záložníci Mendrok, Zábelka a Fizek, útočníci nám chybí a především tímto směrem se v letní přestávce musíme dívat při doplňování kádru,“ konstatoval Dalibor Damek a za výkon v závěrečném utkání vyzdvihl jen tři hráče ze sestavy – Kantora, Mendroka a Fizka.

Branky: 61. Hromada – 2. Skotnica, 13. Bartoš. Rozhodčí: Boček, žluté karty: 2:2, diváci: 90.

Č. Těšín: Gradek – Walach (46. Vlachovič), Fikoczek, Rac, Popelka – Fizek, Kantor, Mendrok, Hromada (65. Pietroszek) – Javorek (46. Hradečný), Zábelka. Trenér: Dalibor Damek.