V I.B třídě už mají celky z Karvinska jasno. Inter Petrovice dávno sestupuje, Karviná B dávno postupuje, Dolní Datyně se ve středu po porážce Nebor v Nýdku zachránily.

O soutěž výše bude o záchranu usilovat Dolní Lutyně, o možnost postupu (i dodatečného) pak Dětmarovice. Výhrou v dohrávce nad Raškovicemi se Dětmarovicím přiblížila na dostřel Stará Bělá, proto potřebují Dětmarovičtí v posledním kole v Brušperku zvítězit. Na to, že by Janovice zaváhaly v Raškovicích a ještě spadly z prvního místa, by sázel jen blázen.

Nejzajímavější bude sledovat, jak dopadne krajský přebor. Albrechtice a po vítězné dohrávce s Frýdlantem i Bohumín, se srovnaly na 31 bodech, ale v posledním kole oba svorně zajíždějí na půdu vysokých favoritů. Albrechtice do Petrovic a Bohumín do Nového Jičína. Právě petrovická Lokomotiva svádí s Jičínem na dálku boj o druhé místo, které bude jistě postupové, neboť z divize se odhlašují Jakubčovice, které tak uvolní místo pro jednoho z dvojice Petrovice - Nový Jičín.

Půjde tak v tuto chvíli i o to, kdo inkasuje menší „kotel“. Při svorných vzájemných zápasech (0:2, 2:0) mají nyní o čtyři góly lepší skóre Albrechtice. Všechno může ještě zamotat Frýdlant, který když remizuje, dosáhne také na hranici 31 bodů. Hraje v Krnově a k jistotě záchrany mu nemusí stačit ani výhra. To by však musel Bohumín i Albrechtice vyhrát, a to je krajně nepravděpodobné.

Frýdlantu tak nejspíše k udržení v přeboru postačí i bod, po kterém by se všechny tři zmiňované celky srovnaly na 31 bodech. V takovém případě rozhodne minitabulka ze vzájemných zápasů, ze které vyjdou nejhůře Albrechtice se 3 body. Bohumín i Frýdlant získají 7.

Aktuální pořadí ohrožených celků (jeden z nich sestoupí):
13. Albrechtice 29 9 4 16 35:50 31
14. Bohumín 29 9 4 16 31:50 31
15. Frýdlant n. O. 29 7 9 13 31:59 30

Vzájemná utkání:
Frýdlant - Albrechtice 3:1
Albrechtice - Frýdlant 0:1

Albrechtice - Bohumín 0:2
Bohumín - Albrechtice 0:2

Bohumín - Frýdlant 1:0
Frýdlant - Bohumín 1:1