K tomuto kroku se vedení klubu rozhodlo už v závěru uplynulé sezony, kdy poslalo odchovance opavského fotbalu do Petřvaldu. „V předminulé sezoně mi rameno třikrát vypadlo, v minulé sezoně po Vítkovicích znovu a už jsem to nechtěl opakovat,“ podotkl Ondřej Ficek, jenž je momentálně doma.


Operaci se podrobil 3. června, na další kontrolu jde příští středu. „Zatím mě to vůbec nebolí, ale jestli je to dobře, nebo špatně, to mi asi řekne až pan doktor,“ zasmál se Ficek.


Paradoxně dlouhou dobu nevěděl, že má v rameni přetržený vaz. „Zase tolik mě to nebolelo, vůbec jsem o tom nevěděl. Dělal jsem všechny věci normálně,“ podivil se i sám Ficek. Možná má posunutý práh bolesti. „To těžko. Po těch Vítkovicích jsem myslel, že mi ruka upadne,“ dodal.


Ficek šel na operaci již v červnu, neboť by rád stihl začátek nové sezony. „Doufám, že mi doktor řekne příznivou zprávu, že se co nevidět budu moci zapojit do přípravy s klukama. Na nějaké osobní souboje to zatím nevypadá, ale běhat bych už snad mohl,“ vyjádřil skromné přání ofenzivní středopolař Karviné.


A co říká na prozatímní změny v kádru? „Každý rok je to stejné. Někdo přichází a jiný odchází. Některé změny se asi daly čekat, ale překvapilo mě, že odchází i Honza Buryán. Škoda bude určitě i Kosti (Marka Kostolániho – pozn. aut.), ale budeme je muset nahradit. Záleží, jak noví hráči zapadnou do systému trenéra Balcárka,“ uvažuje Ondřej Ficek.