„Karel Kula u nás nikoho nenahrazuje, jak si někteří mohou myslet. My jsme vlastně post klasického asistenta obsazen neměli, protože Marek Poštulka je hlavně kondičním trenérem a vzhledem k pracovním povinnostem je hráčům k dispozici jen na odpoledních trénincích,“ vysvětlil manažer MFK OKD Karviná Petr Mašlej.


Kula přichází do Karviné z Třince, kde skončil rovněž v pozici asistenta trenéra Nečka. „Ten odchod už je za mnou. Osobně mě mrzí, jakým způsobem jsem v Třinci skončil, ale to rozhodnutí udělali kompetentní lidé a já se tím už nemohu zaobírat. Je přede mnou nová štace zde v Karviné a já se na ni těším. Těším se na spolupráci s lidmi v Karviné, s hráči i s trenérem Balcárkem, který si mě vybral,“ konstatovala legenda ostravského Baníku.


Na Karla Kulu ukázal prstem právě trenér Jiří Balcárek. Byl to vyloženě jeho tip. „Ano, Karla jsem chtěl, protože se spolu dobře známe, dělali jsme spolu trenérskou profilicenci a já chtěl k sobě někoho, na koho se mohu spolehnout jak po profesní, tak po charakterové stránce. Nepochybuji, že Karel bude pro náš klub přínosem,“ podotkl Balcárek. Jinak by se nejužší realizační tým MFK neměl měnit.


Kula si pochvaluje, že společně s Balcárkem mají na fotbal stejný pohled. „Už jsme si spolu sedli a probrali určité věci. Karvinou jsem několikrát navštívil, postřehl jsem, že v organizaci hry jsou určité problémy, stejně tak v kompaktnosti obranné fáze, ale poslední výkony už nabraly zlepšenou tendenci. Práce trenéra Balcárka se začala projevovat a v tomto trendu bychom chtěli pokračovat,“ nastínil Kula své představy.


Po diskusích s vrcholnými představiteli klubu, tedy předsedou Janem Wolfem i manažerem Petrem Mašlejem, nabyl Kula pozitivního dojmu, že fotbal se v Karviné ubírá správným směrem.

„Oslovilo mě hlavně to, že v klubu nestagnují, ale mají určitou vizi, jak se neustále posouvat dál. Ať už se to týká zázemí pro fanoušky, tedy nového stadionu, nebo samozřejmě sportovního vývoje mužstva. Na samotné hře, na budování koncepce i herní tváři mužstva se dá pracovat. Je tady velký prostor pro zlepšení a mě bude bavit být součástí toho všeho,“ těsí se na práci v Karviné trenér Karel Kula.