Lokomotiva Petrovice – Baník Albrechtice 4:1 (3:0)

Od začátku zápasu bylo patrné, že proti sobě hrají týmy z odlišných pólů tabulky. Petrovice, zastupující špici, neměly v první půli moc problémů s Albrechticemi, které se rvaly o záchranu. Ale ne dostatečně. Ráz utkání dala už 3. minuta, v níž domácí docílili rychlé branky. Centr Reichla přistál u Lukana a ten poprvé rozvlnil síť za Jačkovými zády – 1:0.


Hosté se poprvé osmělili ve 14. minutě, kdy napřáhl k jedovaté střele Goj, ale zatřásl jen břevnem Mrkvovy svatyně. „Tyto dva momenty určily vývoj zápasu, kterému domácí následně dominovali,“ uznal trenér Albrechtic Tomáš Červenka.


Na druhé straně odpověděl Hanusek trestným kopem nad. Jenže netrvalo dlouho a bylo to 2:0. Kanonýr Šuster přesprintoval polovinu hřiště a zavěsil.
Po půlhodině hry si na rohový kop Juroszka naskočil Gill a svým „kladivem“ uzavřel poločasový účet tohoto zápasu a de facto i naděje hostů na záchranu.


Druhá půle začala supertutovkou Reichla, kterého vleže vychytal Jaček, ale když se za moment vydal na útočný výlet Kumpán a našel centrem zakončujícího Lukana, který upravil už na 4:0, nebylo co řešit.


Podcenění situace v 63. minutě ze strany petrovických obránců mělo za následek Klusovo snížení, ale to bylo vše, na co Albrechtičtí dosáhli. ve zbytku zápasu už si Lokomotiva výsledek pohlídala a uhájila tedy v honičce s Novým Jičínem druhé místo v tabulce.


Po utkání se domácí hráči veselili, neboť při neúčasti Jakubčovic, Mutěnic, případně Fulneku v novém ročníku divize je jasné, že i druhá příčka přeboru znamená postup o soutěž výše a nakonec se zřejmě dostane i na třetí Nový Jičín.

Naopak Albrechtice smutní. V konečné tabulce dosáhly na hranici 31 bodů, tedy stejně jako mají Bohumín i Frýdlant, ovšem ve vzájemné minitabulce těchto tří týmů na tom byly nejhůře. Příští sezonu si zahrají velké derby se Stonavou, ovšem až v I.A třídě.


„Ještě to není potvrzeno, ale už skutečně nejspíš můžeme slavit. Druhou příčku si hráči zasloužili. Porazili jsme jako jediní suveréna z Lískovce na jeho hřišti, neprohráli jsme ani s Jičínem. Celkově jsme zažili vydařené jaro. Ještě tento týden dokončíme tréninkový proces, v jehož závěru si zahrajeme přípravné utkání s Karvinou, která zahajuje letní přípravu, a to už snad budeme definitivně vědět, že jsme se stali účastníky divize v nové sezoně,“ odtajnil sekretář Petrovic Bruno Kencki, co bude v nejbližších dnech v týmu Lokomotivy následovat.


„Domácí byli po celý zápas lepší a zaslouženě vyhráli. O tom, že sestoupíme, se nerozhodovalo až dnes, ale dávno předtím. Sledovali jsme výsledky a dopadlo to bohužel tak, jak to dopadlo,“ řekl po utkání kouč Albrechtic Tomáš Červenka.


Branky: 3. a 55. Lukan, 24. Šuster, 30. Gill – 63. Klus. Rozhodčí: Těšina, žluté karty: 1:2, diváci: 225.

Petrovice: Mrkva – P. Klimek, Gill, Reichl, Bernatík – Kumpán, Bielan, Juroszek (55. J. Skřižovský), Hanusek (75. Czyž) – Lukan (85. Ruisl), Šuster. Trenér: Dušan Kohut.

Albrechtice: Jaček – Čubok, Neuman, Szmek, Dorozlo – Novák, Stachel, Kulhánek, Klus – Goj, Horňáček. Trenér: Tomáš Červenka.