Podle trenéra Jindřicha Dohnala však panovala téměř absolutní spokojenost jen s jarní částí. „Podzim nebyl takový, jaký jsme chtěli. Tam jsme několik klíčových zápasů nezvládli. Bylo vidět, že pro kluky, kteří k nám přišli z kategorie žactva, je přechod k dorostu těžkým krokem. Osobní souboje, tvrdost, v tom hoši zaostávali. To je ale přirozené. Většina takových hráčů potřebuje nějaký čas, aby si přivykla. Zlepšení v tomto směru nastalo právě až na jaře,“ upozornil Jindřich Dohnal.

Důvod? „Absolvovali jsme náročné soustředění v Maďarsku. Hráli jsme zimní soutěž se Slováky, Maďary, sice jsme prohrávali, ale byla to užitečná zkušenost. Klukům jsme vštěpovali, že prvořadým cílem je učit se. Výsledky pro nás nebyly vůbec důležité. Apelovali jsme na tým, aby jakékoliv výsledky házel za hlavu. Šlo o to ověřit si, jakým způsobem můžeme proti podobným soupeřům hrát, připravit se na mistrovskou soutěž a celkový přechod do dorostenecké kategorie. Hráči to naštěstí pochopili, někteří více, jiní méně, ale snažili se všichni. Na jaře v přeboru se pak přesvědčili o smysluplnosti této zkušenosti,“ zdůvodňoval program zimního soustředění karvinský trenér.

Největším pozitivem je asi poznatek, že hráči většinu soupeřů v právě skončené sezoně nejen přehráli výsledkově, ale hlavně, že měli navrch ve všech herních činnostech. „To by jim mohlo pomoci v dalších dvou letech. Nyní v sedmnáctce dostanou šanci poměřit se s úplně jinými soupeři a připravit se na další rok ve starším dorostu tak, že vlastně sami budou moci rozhodnout o svém postupu v krajském přeboru, nebo aspoň vybojovat pro mladší kluky vyšší soutěž. To je i cíl vedení, postupně vybojovat MS divizi, aby se klub zase v mládežnické kategorii posunul o něco dál,“ podotkl kouč úspěšného družstva.


Na druhou stranu, výsledky jako 7:1 nebo 6:0 nic moc hochům asi nabídnout nemůžou. „Kluci na sobě sami cítí, že výkonnostně byli letos někde jinde než většina soupeřů v přeboru. Že ten tréninkový objem, kterého se jim u nás dostává, by jinde neměli možnost získat. V tréninku se snad dobře připravili pro náročnější soutěž. Příštím rokem bude důležité ustát osobní souboje, být ještě rychlejší, pečlivější při práci s míčem. Nejdůležitějším úkolem pro nás pro trenéry je, abychom kluky přesvědčili o tom, že musí věřit tomu, co dělají. Že když na sobě pracují, určitě to má smysl a někam je to posune,“ zakončuje Dohnal.