MFK Havířov – Fotbal Frýdek-Místek 0:3 (0:2)

Do posledního přípravného zápasu vstoupily oba týmy aktivně a sebevědomě. Hosté se prezentovali tradičním celoplošným presinkem, který dělal Indiánům velké problémy v rozehrávce. Hosté získávali míče a herně byli lepší, ale do šancí se nedostávali.

Domácí předvedli naopak minimum povedených kombinací, ale když už se ji kloudná akce povedla, stála za to. Indiáni si připravili dvě tutovky, ale Galajda i Husárik dvakrát ztroskotali na výtečném gólmanovi. Když Galajda vyřešil špatně dvojnásobné přečíslení, udeřilo na druhé straně. Pristáš ztratil zbytečně míč a hosté ukázali, jak řešit početní výhodu a chybu potrestali.

Do konce poločasu se rozhodli Indiáni přihrát na gól svému soupeři ještě jednou. Valový volil místo odkopu složitou rozehrávku a jeho ideální uvolnění protihráče před pokutovým územím přineslo záhy druhý gól v havířovské síti. „Takové chyby nemůžeme dělat. Na druhé straně jsme se dokázali sami dostat do tří tutovek, ale ty jsme zahodili a krutě za to zaplatili,“ viděl jasně příčiny dvougólového manka kouč Havířova Leo Válka.


Ve druhé části pokračovala celkem vyrovnaná hra, ve které měli nadále mírnou převahu hosté. Z ní vytěžili pouze jeden gól, když se po rohu a zaváhání havířovské obrany prosadili hlavou.

„Frýdek potvrdil, že je velmi kvalitním týmem. Jeho presink nám dělal velké problémy. Kluci se nevypořádali s napadáním tak, jak měli, Kdyby hráli trochu chytře, mohli jsme z toho těžit. Jenže dnes řada hráčů neměla svůj den a situace pod tlakem řešila úplně opačně. Myslím si, že taková facka v podobě porážky o tři góly přišla včas. Aspoň se hráči vrátí na zem a uvědomí si, že jim výhry samy do klína nespadnou,“ dodal Válka.


Jeho protějšek Oldřich Machala byl mnohem spokojenější. „Myslím si, že jsme se vrátili zpět k naší vlastní hře s agresivním napadáním. Pár věcí ještě musíme ve hře odstranit, jinak jsem ale spokojený,“ řekl Machala.

Havířov: Mrozek – Valový (46. Stebel), Sáblík (46. Michalčák), Aniol (70. Schovajsa), Szkuta – Pristáš (46. Psík), Husárik, Holčák (75. Bureš), Pištěk (60. Poštulka) – Sittek (35. Voznica), Galajda.

Tímto zápasem uzavřeli havířovští Indiáni definitivně přípravu na podzimní část nové divizní sezony. Oproti jaru doznal kádr minimálních změn, když tým opustili jen Tomáš Pohorelli a Martin Václavík a gólman Ondrej Pacanovský.

Havířovský tým naopak posílili Josef Holčák a Petr Michalčík z Opavy. Z dorostu byli přeřazeni do družstva Richard Mrozek, Libor Stebel a Adam Bureš, když Robert Pištěk a Martin Psík byli součástí týmu už v minulé sezoně. Vedení klubu jedná ještě o příchodu obránce Szkuty z Baníku Ostrava.