IRP Český Těšín – SK Dětmarovice 2:1 (2:0)

„Vyzní to asi jako klišé, ale zaplatili jsme nováčkovskou daň, jinak si to neumím vysvětlit. První poločas jsme vyloženě zaspali, domácí vedli zcela zaslouženě. Hráči měli před Těšínem možná příliš velký respekt, chyběla nám osobní odvaha. Mrzí nás druhý obdržený gól dvě minuty před poločasem, to byl jeden z rozhodujících okamžiků,“ správně vystihl trenér Dětmarovic Petr Czyž problém svého celku.

Domácí do přestávky kralovali. Hradečný vyslal ještě za bezbrankového stavu na dětmarovickou svatyni nádhernou ránu, ale brankář Pacanovský se předvedl famózním zákrokem.

Poté Těšín po hezkých akcích dvakrát slavil gól. Při první akci Fizka, Mendroka a Zábelky domácí soupeře zcela rozebrali, takže Hradečný zakončoval v poklidu. Při druhé akci zase vrátil halfvolejem do sítě Fizkovu zblokovanou střelu. Náskok IRP však mohl být i vyšší. Šance na to byly. „To je pravda, mohli jsme o výsledku rozhodnout daleko dříve,“ přiznal českotěšínský trenér Dalibor Damek.

Ve druhé půli Těšíňané hodně polevili a nemuselo se jim to vyplatit. Dětmarovice začaly hrát na riziko, vzadu to trochu otevřely a začaly si konečně vytvářet šance.

Branky: 24. a 43. Hradečný – 68. z pen. Schimke. Rozhodčí: Ochodek, žluté karty: 3:2, diváci: 250.

Č. Těšín: Gradek – Vlachovič, Tomsa (62. Fikoczek), Rac, Popelka – Fizek, Kantor, Mendrok, Hradečný – Zábelka (79. Pietroszek), Šmahaj (50. Ligocki). Trenér: Dalibor Damek.

Dětmarovice: Pacanovský – Škuláň, Prčík, Hojdysz, Ligocký (54. Beilner) – Schimke, Matušík, Martinček, Hanzlík (72. Němec), Karkoška – Krátka (81. Novák). Trenér: Petr Czyž.

Další zápas hraje Č. Těšín v sobotu v Opavě, Dětmarovice v sobotu s Oldřišovem.