První derby pro Těšín

Český Těšín /FOTOGALERIE/ – Úvodní derby v krajském přeboru pro sebe rozhodli fotbalisté Českého Těšína. Vyhráli nejspíš zaslouženě, ale kdyby finišující Dětmarovice srovnaly, nemohli by se vůbec divit. Ve druhé části totiž domácí poněkud vypadli z rytmu.

16.8.2010

Jednu z ošemetných situací před dětmarovickou bránou řeší hlavičkující Milan Prčík.Foto: Ivo Dudek

IRP Český Těšín – SK Dětmarovice 2:1 (2:0)

„Vyzní to asi jako klišé, ale zaplatili jsme nováčkovskou daň, jinak si to neumím vysvětlit. První poločas jsme vyloženě zaspali, domácí vedli zcela zaslouženě. Hráči měli před Těšínem možná příliš velký respekt, chyběla nám osobní odvaha. Mrzí nás druhý obdržený gól dvě minuty před poločasem, to byl jeden z rozhodujících okamžiků,“ správně vystihl trenér Dětmarovic Petr Czyž problém svého celku.

Domácí do přestávky kralovali. Hradečný vyslal ještě za bezbrankového stavu na dětmarovickou svatyni nádhernou ránu, ale brankář Pacanovský se předvedl famózním zákrokem.

Poté Těšín po hezkých akcích dvakrát slavil gól. Při první akci Fizka, Mendroka a Zábelky domácí soupeře zcela rozebrali, takže Hradečný zakončoval v poklidu. Při druhé akci zase vrátil halfvolejem do sítě Fizkovu zblokovanou střelu. Náskok IRP však mohl být i vyšší. Šance na to byly. „To je pravda, mohli jsme o výsledku rozhodnout daleko dříve,“ přiznal českotěšínský trenér Dalibor Damek.

Ve druhé půli Těšíňané hodně polevili a nemuselo se jim to vyplatit. Dětmarovice začaly hrát na riziko, vzadu to trochu otevřely a začaly si konečně vytvářet šance.

Branky: 24. a 43. Hradečný – 68. z pen. Schimke. Rozhodčí: Ochodek, žluté karty: 3:2, diváci: 250.

Č. Těšín: Gradek – Vlachovič, Tomsa (62. Fikoczek), Rac, Popelka – Fizek, Kantor, Mendrok, Hradečný – Zábelka (79. Pietroszek), Šmahaj (50. Ligocki). Trenér: Dalibor Damek.

Dětmarovice: Pacanovský – Škuláň, Prčík, Hojdysz, Ligocký (54. Beilner) – Schimke, Matušík, Martinček, Hanzlík (72. Němec), Karkoška – Krátka (81. Novák). Trenér: Petr Czyž.

Další zápas hraje Č. Těšín v sobotu v Opavě, Dětmarovice v sobotu s Oldřišovem.

Celý článek v zítřejším Karvinském deníku

16.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
Poznáte osoby na snímku z bezpečnostní kamery bankomatu?
6

Poznáte mladé ženy, které si z bankomatu měly vybrat cizí peníze?

Babí léto v Ostravě, 18. říjen 2017. Ilustrační foto.
18

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

Výzva českotěšínské radnice nese první ovoce

Pro obyvatele Českého Těšína je procházka Hlavní třídou v centru města spíše nutným zlem. Prezentace ulice totiž podle mnohých připomíná asijský bazar, podle jiných je jednoduše pro ostudu.

Policie už nehledá ztracenou Etiopanku. Utekla do Německa, kde chce azyl

Karviná – Po ztracené cizince pátrali policisté od 20. srpna. Zmizení ženy z Etiopie nahlásila rodina z Kuvajtu, která v té době byla v Karviné na dovolené.

Představujeme prvňáky ZŠ v Petřvaldě a ZŠ Gen. Svobody v Havířově

Deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu na straně 4 a na webu. Deník si tak mohou koupit na památku. Fotografii zvětšíte kliknutím.

Havířov se po špatném startu zvedá

Havířov – Hokejový AZ už je zase regulérně v boji o play off. Prvoligová soutěž dnes pokračuje dalším kolem.