Depos zahájil sezonu drtivě

Horní Suchá – První kolo vyšlo fotbalistům Horní Suché v I.A třídě na jedničku. Připsali si tři body a navíc se mohou chlubit čtyřmi vstřelenými brankami.

17.8.2010

Sušané odstartovali sezonu vysokým vítězstvím.Foto: Ilustrační foto Libor Pristáš

TJ Heřmanice – Depos Horní Suchá 1:4 (0:1)

Sušané odjížděli k prvnímu zápasu sezony s vědomím, že nastupují proti soupeři, který dokázal ke konci té minulé vyzrát na řadu favoritů. Proto se snažili nic nepodcenit a hrát zodpovědně.

Od úvodních minut se hrál pohledný fotbal, při kterém začali mít navrch hosté. Dostali se také do prvních šancí. Zálejský běžel sám na gólmana, ale proti brankaři neuspěl, když mohl navíc přihrát jednomu z dvojice Beránek – Kodenko.

V další šanci mířil o pár minut později Kodenko do tyče. Při třetí vyložené šanci Sušanů se však již skóre měnilo. Osika vysunul ideálně Beránka, a ten otevřel s přehledem skóre – 0:1. Domácí se snažili hlavně o střely ze střední vzdálenosti, ale Drobce vážněji neohrozili

Hned v úvodu druhé půle odpískal sudí penaltu pro Ostravany, když viděl faul Osiky a Heřmanice tak vyrovnaly na 1:1. Domácí se ještě nestačili doradovat a už zase prohrávali. Po faulu na Zálejského se kopala penalta i na druhé straně a Zima vrátil hostům vedení – 1:2.

Domácí se snažili o tlak, ale do šancí se prakticky nedostali. Navíc museli čelit rychlým kontrům Horní Suché.

A právě ty přinesly v koncovce zápasu další změny skóre. Nejdříve se trefil parádní střelou Zálejský a v nastavení upravil Przywara do prázdné branky na konečných 1:4.

„Výhru jsme si zasloužili. Domácí jsme přehráli bojovností i fyzickou kondicí,“ uvedl po zápase spokojený kouč Pavol Sýkora.

Branky: 48. Janda (pen) – 33. Beránek Jan, 51. Zima (pen), 82. Zálejský, 90. Przywara. Rozhodčí: Sikora, žluté karty: 0:2, diváků: 190.

Horní Suchá: Drobec – Michalík, Kaleta, Čermák, Osika – Zima, Zálejský (88. Jeziorski), Przywara, Příborský – Kodenko (75. Hradil), Beránek Jan (68. Skřížovský).

Autor: Libor Pristáš

17.8.2010 VSTUP DO DISKUSE

Karviná neodehrála špatný zápas. Výsledek je ale zase tristní.

Zase nula. Karviná nedává góly

Volby v Žermanicích na Frýdecko-Místecku.
3 14

Muž si dělal selfie a pak zpřeházel volební urnu. Řeší se platnost voleb

Volby jsou rutina, vyžadují však trpělivost, říká dlouholetá komisařka

V pátek před druhou přijdou, v sobotu odpoledne – až sečtou všechny hlasy – skončí. To je úděl komisařů okrskových volebních komisí. Volby co volby.

Marek Janečka: Třetí žlutá? Nezájem

Karviná – Fotbalový dříč uprostřed karvinské zálohy, to je fotbalista Marek Janečka. Dnes čeká jeho partu těžký zápas na teplických Stínadlech (od 17 hodin).