„Na defenzivu se zatím můžeme spolehnout. V létě se v obranné čtyřce udály nějaké změny, ale podařilo se získat velice kvalitní hráče. Na levý post obrany Danka Tchuře, na stopera Romana Mihálika, dobře si vedle nich vede i Ján Štajer. Zatím to klape,“ pochvaluje si gólman Kafka součinnost obranné čtveřice, do které patří ještě zkušený Josef Hoffmann.

Vlašim zatím dala ve II. lize jen tři góly, ovšem nedostala žádný. Co tedy od dnešního utkání čekat? Spíše opatrnost? „Těžko říct, jsou odehrána terpve tři kola a ty zápasy vesměs vypadají stejně. Zatím je to takové oťukávání, jak se komu povede start. Po pěti kolech nám to naznačí více a po deseti už se dají vytvářet nějaké prognózy. Zatím je ale opravdu brzy,“ nabízí svůj pohled gólman s přezdívkou Kafe.


Přestože je Vlašim doma nebezpečná, Jakub Kafka věří, že v ofenzivě je Karviná silnější a proto se střelecky prosadí. „Pak je otázkou, kolik naopak my dostaneme gólů,“ myslí si. „Zhruba ale víme, co na ně zahrát, viděli jsme je v akci při utkání v Třinci,“ připomněl.


Loňský zápas ve Vlašimi Kafka zažil. „To ano, ale jen na lavičce. Tenkrát měla půlka mančaftu průjem a nepodali jsme žádný oslnivý výkon,“ vzpomněl si.


A co říkal na tamější prostředí? „Dneska jsou i ve druhé lize kluby se skromějším zázemím, s tím se holt musíme vyrovnat. Podobných zápasů nás čeká víc. Co se ale týče hráčského kádru, je Vlašim velmi kvalitním týmem. Vybavím si Kotyzu, který hrál ligu, Strnada, který byl v širším kádru Baníku, fotbalisty mají ve Vlašimi výborné. Čekám těžkou bitvu,“ uznal sílu soupeře gólman MFK OKD.


Takže na závěr Kafův tip? „Budu rád za jakýkoliv bodový zisk. Když mám něco zkusit, tak tipnu0:0. Anebo 1:1, abychom dali soupeři první gól v sezoně,“ zasmál se.