Domácí Lokomotiva měla minulý víkend volno, protože Poruba, se kterou měla hrát, se z divize před začátkem sezony odhlásila. Havířov bral doma jen bod proti nováčkovi z Mohelnice. „Naším největším problémem je marodka. Ještě nikdy jsem na začátku sezony nezažil tolik vyautovaných hráčů,“ kroutil hlavou nad zdravotní indispozicí svých svěřenců trenér MFK Havířov Leo Válka.


K početnému zástupu havířovských marodů přibyl v průběhu týdne ještě Galajda, který ulehl se střevní chřipkou, na druhou stranu by se mohli dát alespoň částečně do provozuschopného stavu Aniol a Stebel.


Při této hráčské mizérii Havířov nelenil a díky dobrým vztahům s ostravským Baníkem se mu podařilo získat novou posilu. Do klubu přichází útočník Vít Přecechtěl, který si již zahrál ve II. lize za Opavu a Třinec a měl by být výraznou posilou. Utkání začíná v sobotu v 16.30 hod.


Orlová v téže soutěži zajíždí do Valašského Meziříčí a pokusí se překvapit podobně, jako se jí to podařilo naposledy doma proti Lískovci. „I přes letní problémy s hráčským kádrem jej nemáme vůbec špatný, jak si mnozí myslí. Pokud budou hráči dodržovat taktické pokyny, a já z nich cítím, že mají chuť i vůli se o dobré výsledky poprat, pak můžeme bodovat kdekoliv,“ prohlásil po posledním vítězství nový trenér Slavie Petr Samec.


Krajský přebor nabídne dva domácí duely. V sobotu hostí od 17 hodin nováček z Dětmarovic nevyzpytatelný Oldřišov, na který si budou muset dát svěřenci trenéra Czyže velký pozor. Dravý mladý kolektiv Oldřišova se loni konsolidoval, body nebude rozdávat zadarmo.


Český Těšín po výhře nad Dětmarovicemi zajíždí do Opavy k duelu s místním klubem 2004. „Podle soupisky není ani Opava klasickým nováčkem, připravujeme se na obzvlášť silného soupeře,“ prohlásil s předstihem trenér Těšína Dalibor Damek.


Bohumín hraje v neděli v 17 hodin s Hradcem n. M. Je to první ze dvou po sobě jdoucích domácích utkání.

V I.A třídě zajíždí z okresní čtveřice ven pouze béčko Karviné. Naopak Horní Suchá (s Vlčovicemi), Stonava (s Veřovicemi) i Albrechtice (s Brušperkem) hrají doma. Suchá se Stonavou v sobotu v 17 hodin, Albrechtice ve stejný čas v neděli.