Graffin Vlašim – MFK OKD Karviná 4:1 (2:1)

Hosté nezachytili počáteční nápor domácích a ve 12. minutě prohrávali 0:2. Takový stav se otáčí špatně i v krajském přeboru, natož ve II. lize. „Inkasovali jsme po individuálních chybách v obraně. Sotva se začínalo zdát, že obranná linie funguje, přišlo kruté vystřízlivění. Samozřejmě jsme se na utkání pečlivě připravovali, jenže když takhle brzy dostanete dva góly, je veškerá taktická příprava k ničemu,“ prohlásil po zápase zklamaně trenér MFK OKD Jiří Balcárek.


Jeho tým vyprodukoval ve Vlašimi více obranných hrubek, než by bylo zdrávo. „Ta situace je špatná, přesto se tomu musím lehce pousmát. Naši hráči, u kterých by se dalo předpokládat, že podobnou chybu udělají tak jednou za sezonu, předvedli v jediném utkání hned tři,“ dodal.


První dva góly měl na svědomí exostravský Strnad, přičemž hlavně druhá branka trenéra Balcárka rozčílila. „Připravoval jsem hráče na standardky, ale při druhém gólu rozehrají domácí balon po zemi pomalu z půlky hřiště a on stejně projde mezi naší stoperskou dvojicí,“ byl Balcárek v kabině zlý.


Na druhou stranu své svěřence burcoval, že s výsledkem se stále dá něco dělat. Kontaktní gól Ficka pomohl. Ještě za stavu 1:0 trefil Slončík tyč. Obrovskou možnost skórovat měl i Gonda. To bylo ze strany Karviné vše.


„Druhá půle pro nás bohužel začala podobně jako ta první. Utkání se nám vyloženě nepovedlo,“ rekapituloval karvinský kouč.


V 55. minutě si nechali karvinští hráči proskotačit balon po autovém vhazování mezi sebou a Jungr přidal třetí gól, čímž zadělal na debakl. Ten pak hattrickem dovršil Strnad.


„Byli jsme na Karvinou dobře připraveni. Věděli jsme, že hraje dobře dopředu a kvalitně kombinuje. Vycházeli jsme tedy ze zabezpečené obrany a povedl se nám vstup do zápasu dvěma góly. Ve druhé polovině prvního poločasu jsme se uspokojili, byli pasivní a soupeř nás potrestal gólem. Druhý poločas jsme zvládli výborně a zaslouženě vyhráli. Sice jsme ztratili neprůstřelnost, ale byla to jen otázka času. Po pěti soutěžních zápasech jsme dostali jediný gól, což je výborná vizitka mužstva, dozadu nám to funguje a dnes jsme k tomu přidali i útočnou fázi v podobě čtyř gólů,“ měl obrovskou radost po zápase trenér Vlašimi Roman Nádvorník


Pokud zápas do kabiny MFK přinesl vůbec něco pozitivního, pak skutečnost, že se snad nyní přestane o Karviné mluvit jako o žhavém kandidátovi na postup. „Do toho nás tlačila média, ale my víme, čeho jsme schopni a co chceme hrát. Možná nám to teď prospěje. Chceme hrát atraktivní ofenzivní a běhavý fotbal, který nám zrovna teď ve Vlašimi scházel. Utkání si ještě v klidu rozebereme a vyhodnotíme,“ ujistil Balcárek.


Nenaruší však jeho výsledek psychickou pohodu v mužstvu? „Chci, abychom i takový výsledek uměli přijmout. Když chcete vyhrávat, musíte se naučit i prohrávat. Musíme za porážku přijmout zodpovědnost jako tým, udělat za ním tlustou čáru a semknout se. Přál bych si, abychom se od něj zase odrazili k výhře. Hráči budou mít alespoň motivaci odčinit jej doma proti Kladnu,“ vzhlíží už k dalšímu utkání Jiří Balcárek.

Branky: 7., 12. a 63. Strnad, 55. Jungr – 40. Ficek. Rozhodčí: Býma – Lakomý, Vnuk, žlutá karta: Suchý (K.), diváci: 820.

Karviná: Kafka – Hoffman, Mihálik, Štajer, Tchuř (46. Suchý) – Gonda, Ficek (72. Jursa), Motyčka, Slončík (58. Gottwald), Milosavljev – Mišinský. Trenér: Jiří Balcárek.

Další zápas hraje Karviná v neděli s Kladnem.