FC Valašské Meziříčí – Slavia Orlová 0:0

Kouče potěšilo, že druhý zápas po sobě nedostal jeho tým gól. „To je pravda, hráči mi udělali radost. Je vidět, že defenzivu mají zvládnutou, i když i v dnešním utkání bylo několik momentů, které pro nás zaváněly gólem,“ připomenul Samec šance domácích.


S výsledným bodíkem však na straně Slavie zavládla spokojenost. „Určitě. Soupeř měl více ze hry a častěji držel balon, i když na vyložené šance to bylo naprosto vyrovnané,“ informoval orlovský trenér.


Jak domácí, tak hosté mohli vyhrát i prohrát 2:0. Orlová přijela s taktikou eliminovat šikovné domácí útočníky, kteří vynikají ve hře jeden na jednoho. „Soupeř má hru založenou na dlouhých křížných přihrávkách do křídel, na což jsme si dávali pozor. Šlo o to, aby nás domácí neobcházeli a nevytvářeli tím tlak na bránu,“ vysvětloval Samec.


Jeho pokyny dokázali Orlovští na hřišti realizovat, čímž brzdili spolupráci všech domácích hráčů. Valaši se tím ale nenechali vykolejit. Centry ze stran létaly do vápna Slavie neustále. Všechny ale obrana v čele s Szarowským odvrátila.

Rozhodčí: Tomanec, žluté karty: 2:3, diváci: 200.

Orlová: Szarowski – Skácelík, F. Kadlčák, Bajzath, T. Věčorek (68. Hrdina) – A. Věčorek, Široký (89. Kopel), Urban, Míšanec (76. Papuga), Krčmařík – Žůrek. Trenér: Petr Samec.

Další zápas hraje Orlová v sobotu s Opavou B.

Celý článek v Karvinském a Havířovském deníku