SK Dětmarovice – Moravan Oldřišov 4:1 (2:0)

Výrazné vítězství domácí potěšilo. „Kluky neustále nabádám k tomu, aby v každém utkání jeli takříkajíc na krev. Tenhle ročník bude mimořádně těžký, silné týmy postoupily, slabé spadly a nikdo nám nedá nic zadarmo. Jsem velmi rád, že to kluci pochopili a v dnešním utkání předvedli přesně takový výkon, jaký jsme si všichni přáli,“ chválil hráče po zápase trenér Dětmarovic Petr Czyž.


Jeho svěřenci chtěli navázat na zlepšené herní představení z druhého poločasu utkání v Těšíně, avšak v první půli jim to moc nešlo. Aktivnější Oldřišov přijel hrát fotbal a měl více ze hry. „Chtěli jsme být trpěliví, věděli jsme, že proti Oldřišovu to nebude jednoduché,“ nepřekvapila Czyže kvalita soupeře.
Zápas ovšem zlomily dva slepené góly domácích. Nejprve nevypustil běh za míčem Kratka, brankář jej fauloval a z penalty šli domácí do vedení. Hned za dvě minutky se do míče krásně opřel zase Kratka a bylo to 2:0.


Dětmarovice byly mírně překvapené, jako by je rychle nabyté vedení zaskočilo. „Musel jsem kluky v kabině uklidnit, aby nezačali na hřišti zmatkovat,“ prozradil Czyž.


Branky: 31. a 54. Kratka, 29. z pen. Schimke, 86. Úlehla – 74. J. Židek. Rozhodčí: Galásek,žluté karty: 4:4, diváci: 150.

Dětmarovice: Pacanovský – Škuláň, Prčík (71. Novák), Hojdysz, Karkoška – Schimke (55. Beilner), Martinček, Úlehla, Ligocký – Matušík, Kratka (84. Němec). Trenér: Petr Czyž.

Další zápas hrají Dětmarovice v neděli doma s Jakartovicemi (změna pořadatelství!)

Celý článek v zítřejším Karvinském deníku