Opava 2004 – IRP Český Těšín 0:0

„Každý bod je sice dobrý, ale nemohu se ubránit dojmu, že jsme měli jasně vyhrát. Tou remízou jsem spíš zklamán,“ přiznal otevřeně trenér mladého českotěšínského kolektivu Dalibor Damek.


Soupeře z Opavy již dříve sledoval a obrázek o jeho hře si stačil udělat. „Tušil jsem, že gól nedostaneme, ale byl jsem přesvědčen, že nějaký i dáme,“ neskrýval roztrpčení.

Jeho svěřenci mohli proti houževnatě hrajícímu týmu Opavy 2004 rozhodnout už v první půli. Domácí spoléhali na nákopy a bili se o míče v osobních soubojích. „Hráči Opavy jsou urostlí, robustní, někteří mi připomínali spíš kulturisty než fotbalisty. Jejich obránci jsou do jednoho vysocí, takže hru vzduchem jsme předem odpískali,“ představil stručně soupeře Dalibor Damek.


Proto zvolili hosté rychlou kombinační hru po zemi, která jim vycházela. Těšín převzal aktivitu, ve 24. minutě kopal už šestý rohový kop. Přišly i šance. Mendrokovu ránu vytáhl robinzonádou nad břevno domácí brankář, v čisté gólovce se objevil mladý Ligocki, který utekl všem, přehodil i brankáře, ale těsně minul.

Právě rychlá útočná dvojice Duda – Ligocki dělala domácím značné problémy. Duda šance připravoval, Ligocki zakončoval. Po jejich akci odklízel balon skluzem na další roh jeden z opavských beků.

Rozhodčí: Kypus, žluté karty: 1:1, diváci: 30.

Č. Těšín: Gradek – Vlachovič, Šlavka, Rac, Fizek – Zábelka (70. Bolek), Kantor, Mendrok (46. Popelka), Hradečný – Ligocki, Duda. Trenér: Dalibor Damek.

Další zápas hraje Č. Těšín v sobotu s Petřkovicemi.

Celý článek v zítřejším Karvinském deníku