Trenér Martin Kempný se rozloučil s šesticí hráčů. Odešli Jatagandzidis do Orlové, D. Štverka do Petřkovic, Škuláň do Dětmarovic a Hejnal do Dolní Lhoty. Dvojice Kubáň – Peřina ukončila hostování z Hlučína.

Na jejich místa přišly adekvátní posily. Do Bohumína dorazil Mooc se zkušenostmi z Hradce Králové či Vítkovic, M. Hanus, který hrál poslední dobou v Hlučíně a na Maltě, Kempný, jenž se vrátil z nižší rakouské soutěže, Dušan Socha, odchovanec Záblatí, který přišel z ligového dorostu Baníku Ostrava, z téhož družstva dorostu brankář Goj, odchovanec Bohumína a z karvinského druholigového dorostu i kanonýr Patrik Poštulka, který se pouze vrátil do mateřského klubu, neboť i on je odchovancem mládežnické líhně v FK Bohumín.


„Kromě toho jsme do áčka přeřadili ještě pět hráčů z loňského kádru dorostu, který hrál špici krajské soutěže. Stavíme na vlastních odchovancích a mladých hráčích. Kluci potřebují nabírat zkušenosti, takže budou hrát střídavě za béčko i áčko,“ objasňoval bohumínskou strategii sekretář klubu Miroslav Křan.

Bohumínští nicméně do nové sezony vstoupili stejně rozpačitě jako do té loňské, i když měli proti sobě silné soupeře. V ambiciozních Janovicích prohráli, o víkendu remizovali se značně posíleným Hradcem nad Moravicí 0:0.

„Bylo to vyrovnané utkání, v němž jsme mohli vyhrát, pokud by Hanus tři minuty před koncem proměnil vyloženou tutovku. Předtím ještě Ciesarik nastřelil tyč. Musíme to napravit v dalším domácím utkání, protože soutěž bude extrémně vyrovnaná a každé vítězství bude velice cenné,“ odhaduje Křan.