Slavia Orlová – SFC Opava B 0:1 (0:1)

Trenéra orlovského celku Petra Samce zatím trápí jedině produktivita. „Ta není dobrá, to si musíme přiznat. Hráli jsme s týmy, které by měly okupovat špici soutěže a dostali jsme jen tři góly. S tím jsem spokojen. Na druhou stranu jsme za čtyři kola dokázali dát jen jednu branku,“ upozornil Samec.

Ovšem právě fakt, že Orlová dokázala herně držet krok jak s Šumperkem, tak s Lískovcem a naposledy i s béčkem Opavy, by hráče mohl psychicky povzbudit. „Klukům jsem už říkal, že hrát se dá s každým. Začátek soutěže jsme neměli snadný, ale čtyři body jsme dokázali uhrát. Mrzí mě, že jich nemáme sedm, mužstvu by se do dalších utkání nastupovalo lépe z třetí, čtvrté pozice než třeba z jedenácté, nicméně věřím, že zlepšení je jen otázka času. Vždyť jsme spolu něco málo přes měsíc,“ podotkl Samec.

Jeho svěřenci podali proti Opavě takticky i kombinačně nejlepší podzimní výkon. Výsledek absolutně neodpovídá průběhu hry. Opavané se dostali ke třem dobrým šancím za celý zápas, domácí slávisté hlavně ve druhé části neustále tlačili, vypracovali si spoustu standardek, ale gól nedali.

Branka: 44. Korčian. Rozhodčí: Bečica, žluté karty: 1:4, diváci: 50.

Orlová: Szarowski – Hrdina, Skácelík, T. Věčorek, Kadlčák – Bajzath, Široký (69. Žůrek), Kosňovský, Krčmařík – Kopel (69. Jatagandzidis), Urban (85.Míšanec). Trenér: Petr Samec.

Další zápas hraje Orlová v sobotu v Mohelnici.

Celý článek v úterním Karvinském deníku